Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet sebesség jelentősen...

TakerNet3G kérdése:

Internet sebesség jelentősen csökken, ha wifit használok, vajon miért? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Tehát, adott egy TL-WR743ND típusú router, 150mb/sec-re képes, eddig nem volt vele gond, az utóbbi 2 hónapban vettem észre, hogy jelentősen csökkent a sebesség, az előfizetésünk 100mb/seces sebességet ígér, és ez kábelen, közvetlen a modemről le is jön, de wifin keresztül ennek a negyede is alig, pl. torrent: Eddig 8-9 mb/seccel töltöttem le, most 500kb-1mb között ingadozik, ez kábellel ugyanúgy 8-9 mb, tehát nem modem hiba, nem szolgáltató, a router beállításánál 150mb re van állítva. Esetleg ötlete valakinek? A router mellesleg 3 éves. És kicsit az antenna kimenete mozog, és nem tart, folyton eldől. Ha kicsit ráhúzom, gyorsabb a a net valamivel, lehet ez a bibi? Közben a jel fullos.

2014. júl. 16. 13:29
 1/6 kérdező.. ***** válasza:
A router vagy elállítódott vagy megy tönkre.
2014. júl. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hol állíthatódott el? És így megy tönkre egy router? Hogy csökken a sebesség? Nem csak egyszerűen tönkre kell mennie azt jóvan?
2014. júl. 16. 13:33
 3/6 kérdező.. ***** válasza:
Nálam volt egyszer ilyen hogy hirtelen egyik napról a másikra lecsökkent a net annyira lassúra hogy szinte nem is volt,és a routert kellett beállítani megint(nem én állítottam be),de amikor már megy tönkre akkor nem csak kikapcsol és kész hanem nem képes a sebességet tartani.
2014. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy a Wi-fi alapból csak 54G sebességgel megy, például - gondolom - hogy a mai router-ekben is van "54G protection" opció, amit kompatibilitási okokból be lehet jelölni.

Nekem 54G-t tudnak az eszközeim és a 30 megabites net-et nem tudom kihasználni wi-fi-n keresztül, mert nincs normális sebesség...

nézd meg mit tudnak az eszközeid, 54G vagy más Wi-fi beállítás, és nézd meg a router wi-fi beállításait is, bár ha régen ment normális sebességgel wi-fi-ről és nem változtatttál semmit a beállításon, lehet hogy tényleg megy tönkre...

2014. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

54G? Én lemaradtam az 2,4 GHz és az 5 GHz-nél.

Véletlen nem a 802.11 g szabványra és az ehhez tartozó 54 Mbit/s elméleti maximumra gondoltál?

2014. júl. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam.
2014. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!