Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan távolítsam el a rekláma...

Pro Patria kérdése:

Hogyan távolítsam el a reklámablakokat?

Figyelt kérdés

Már letöltöttem és telepítettem az Adblock Plus-t a böngészőmhöz.

Lefuttattam a CCleaner-t, az Anti Malware-t, és a Nod32-őt is. Frissítettem az utóbbit naprakészre, és utána ismét lefuttattam. Nem találtak semmit, pár nappal korábban (három rosszindulatú akármit), amit igen, azt karanténba rakattam.

A tűzfalam fokozott védelmű és aktív.


Letöröltem a vezérlőpultban a programeltávolítóval az ismeretlen programokat. Újraindítottam a gépemet.


A reklámablakok üresen hagyott kereteit mégis látom még mindig:

[link]

[link]

[link]


Mit tegyek tehát még?


2014. júl. 7. 22:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igen, az alaphelyzet azt okozza, amit a szó jelentése sejtet. Töröl mindent, beleértve az elállítgatott dolgokat is. Ha használsz firefox sync-et, akkor arról úgyis visszajönnek a cuccaid, ha nem használod, tán még nem késő.


Egyébként találtam neked egy ilyet is: [link]


Még a kézi takarítás után is érdemes kerestetni, mert semmi nem garantálja, hogy minden "problémás" szoftver beírja magát az eltávolítási listára.


De mindez már a te hatásköröd. Én a magam részéről a legapróbb fertőzés első jelére újraraknám a gépet, mert 10 perc, és az a biztos.

2014. júl. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Az Ad options-ra kattintva felfedeztem, hogy átirányít egy angolnyelvű oldalra, ahol azt írták, hogy ez ezért és azért jó, de ha nem akarom látni a jövőben, inaktívvá tehetem. Átkattintottam a panelt, és most már nem jelenik meg semmi.

Teljesen nyugodt nem vagyok ugyan.


A vírusirtókból melyikeket távolítsam el a vezérlőpultban?

Az általad említett vírusként működő "nem vírus" programok milyen zavarokat okozhattak? A Mobogenie-re, és a YoutubeAdblocker-re gondolok.

2014. júl. 7. 23:39
 13/13 anonim válasza:

Szia!


Én is ugyanezzel a problémával küzdök.

Egyik nap még minden jó volt, majd másik nap bekapcsoltam a gépet és jöttek csőstüla reklámok, ahogy neked. Feltettem az adblockot, adblock plust. Ez csak részben segít, de ezt te is tudod. Az én gépemet az Avast tette helyre. Talált ezt azt amikor végigfuttattam a keresést. De a lényeges dolog az volt, hogy a firefoxomba feltelepített egy avast plugint. Onnantól kezdve az kiirtotta ezeket az ablakokat.


Viszont egy másik számítógépen az avast sem segített. Hiába pakoltam föl ugyanúgy. Ott a norton antivírust használtam. Ez viszont nem támogatja a firefoxot, csak a google chromot. A chromba is feltesz egy bővítményt és az is segíti a takarítást. Alapból ki van kapcsolva. Engedélyeztetni kell a bővítményeknél. Nagyon nehéz kiirtani őket. Ha végképp nem megy a dolog, akkor rendszer újra telepítés.

2014. szept. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!