Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan távolítsam el a rekláma...

Pro Patria kérdése:

Hogyan távolítsam el a reklámablakokat?

Figyelt kérdés

Már letöltöttem és telepítettem az Adblock Plus-t a böngészőmhöz.

Lefuttattam a CCleaner-t, az Anti Malware-t, és a Nod32-őt is. Frissítettem az utóbbit naprakészre, és utána ismét lefuttattam. Nem találtak semmit, pár nappal korábban (három rosszindulatú akármit), amit igen, azt karanténba rakattam.

A tűzfalam fokozott védelmű és aktív.


Letöröltem a vezérlőpultban a programeltávolítóval az ismeretlen programokat. Újraindítottam a gépemet.


A reklámablakok üresen hagyott kereteit mégis látom még mindig:

[link]

[link]

[link]


Mit tegyek tehát még?


2014. júl. 7. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Oda is van írva, hogy "ads by save on". Külső program, egy adware pakolja neked oda a reklámokat. Ezen az adblock nem tud segíteni. A vírust kell leszedni a gépről.
2014. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

AdblockPlus egyik kiegészítője az Element Hiding Helper - ez egy új menüt ad a programhoz, és kijelölhetővé teszi a reklámdobozokat (és alapvetően mindenféle dobozt-táblázatcellát amit az oldalak tartalmaznak), ha azokat törlöd akkor a kitakart üres hely is eltűnik.


Nem látszik melyik böngésző, nem is biztos hogy Chrome-hoz elkészült, de Firefoxhoz igen.

2014. júl. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Firefox-ot használok. Mivel kutassam fel és irtsam ki azt az adware-t, amit három víruskereső sem fedez fel?
2014. júl. 7. 22:21
 4/13 anonim ***** válasza:

Leginkább manuálisan, hiszen ezek sajnos hivatalosan nem nevezhetők vírusnak, így a vírusirtók nem foghatják meg, mert a készítők beperelhetnék őket. Toolbarokról, search engine-ekről, szmájlikról és efféle dolgokról van szó, amiket együtt telepítesz ingyenes programokkal, amikor nem veszed ki a pipát a felajánlott "ajándékok" mellől.


Vezérlőpult -> Programok eltávolítása.


Kereshetsz persze valami adware takarító programot is, google biztos ajánl valamit, illetve az itteni többi válaszoló. Én sajnos nem tudok, mert soha nem volt rá szükségem, így nem ismerek egyet sem.

2014. júl. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Itt van minden programom:

[link]


Találtam egy olyat, aminek valóban "save on" volt a közzétevője, eltávolíttattam, és újraindítottam a böngészőt, de nem változott semmi.

2014. júl. 7. 22:38
 6/13 A kérdező kommentje:

Most pedig úgy tűnik, valami olyat törölhettem a programok közül, amire szükség volt, mert így jön be a YouTube:

[link]


Egyre jobb....

2014. júl. 7. 22:55
 7/13 anonim ***** válasza:

1. Probléma: Legalább 3 vírusirtót számolok. Soha nem szabad egyszerre egynél többet használni.


2. Probléma: Külön szívatás, hogy nem ábécérendben van...


3. Probléma: Mobogenie -> Az egyik vírusként viselkedő "nem vírus".


4. Probléma: YoutubeAdblocker -> Esélyesen ez hivatalosan is vírus.


Nézd meg a firefox kiegjeit is, oda is beépülhetett, illetve újraindítani nem árt a gépet takarítás után.

2014. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy ha eltávolítottad a cuccokat, akkor fontold meg a firefox alaphelyzetbe állítását. Az okozott kárt ugyanis az eltávolítás nem állítja helyre.


Ehhez a címsorba írd be, hogy "about:support", és a jobb felső sarokban nyomj rá a reset firefox gombra (lehet, hogy nálad magyarul lesz, de meg lehet találni).

2014. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Most töröltem mindkettő általad említett programot.


A vírusirtók közül melyiket tartsam meg, és mit töröljek? Miben ártalmas az, ha több van?

2014. júl. 7. 23:17
 10/13 A kérdező kommentje:
Az alaphelyzetbe állítás nyilván törli az előzményeket és a könyvjelzőként lementett oldalakat, illetve a bejelentkezésekhez tárolt jelszavakat is, igaz?
2014. júl. 7. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!