Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik wifi antennat valasszam...

Melyik wifi antennat valasszam 50-100m kozott?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Ha egyik sem jo ,parabola antenna kivetelevel ajanljatok legyszives valamit , ami az ebay.co.uk- rol beszerezheto.



2014. jún. 15. 17:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"-47-57dbm kozott ingadozik"

Jelerősség szempontjából az általában jónak számít - egy Wifi-s interfésznek általában a legmagasabb adatráta eléréséhez elegendő.


Például:

[link]


Viszont hiába a jó jelerősség, ha a mikrohullám a két állomás közti tereptárgyakról szétszóródik, reflektál - ezáltal interferenciát okozva.


"Erosodne valamit a jel vagy sem?"

Erősödni erősödni fog a jel - egy átlagos wifi-sticken 3-5 dBi-s antenna van; az általad kinézett antenna 15 dBi-s, szóval 10 dB jelnövekedésre számíthatnál. Viszont...


"Omni antennat tudnak kirakni az ablakba."

...az omni antennával az a gond, hogy az előző bekezdésemben taglalt zajos, reflektált jeleket is összeszedi - így csökkentve a jelminőséget.


"Parabola, jagi, es olyan antennakat nem tudok kirakni amik nagyon kilognanak a foutra."

Akkor ott a panelantenna - az lapos.

Például:

[link]


[link]

2014. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a turelmed es valaszaid!Azok kozul fogok valasztani!
2014. jún. 15. 19:53
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem wifin jön az internet és és nem 50-100m ről hanem 300m-1km között különböző adókról.A jó választás adó és vevő fellől az irányított antenna Pl egy 24dbis Irányított TP-Link TL-ANT 2424B. A körsugárzó antennák alacsony nyereségűek,körbe sugároznak bezavarnak más adókat,adás fellől gyengébben adnak célzottan, sokkal rövidebb hatótávuak.Érdemes megnézni youtubon mindenki aki távolról veszi irányított antennát használ.Én felvinnék a padlásra egy 24db is irányított TP-linket ott a legkevesebb a terepakadály vennék hozzá egy olcsó acces pointot B,G,N pl TP-link kültéri AP pl TL-WA7210N és fulra jó lesz még sok is hozzá.Ha spéci acces point kell akkor az Ampedwireless oldalán van pl nagyon jó 600mW os AP600EX de ez már nem olcsó.Másik lehetőség a nagyteljesítményű wifi adapter az Alfa nagyon jó a legnépszerübb márka ilyesmihez és azzal pl Alfa AWUS036H garantáltan fut a reaver,aircrack,wifislax virtualboxban linux alatt ha az is kell.Az Alfa AWUS036NHV jelenleg a leg újjabb szuper érzékeny vevővel 11b: -96dBm 11g: -92dBm 11n: -91dBm 2000mW-os, ha wifi adapter kell és csak a teljesítmény érzékenység a döntő és adapter kell.Ezzel a cuccal amiket írtam nem csak a kávézó fog bejönni hanem még 60-70 másik adó.Nekem 300m ről a 24dbi-s TP-Linkel egy Alfa 2W-os AWUS036NH val egy Linksys routerről ugyan olyan minőségű a net mintha ott fogtam volna és rádugtam volna kábelen és a többi is ugyan így megy ilyen távon.De 1Km ről is már komoly dóról tökéletesen működik a dolog bár ott már beszélhetünk veszteségről sebességcsökkenésről.
2014. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ami fontos nagyából:

-Magasság minél magasabb pontra rakni a terepakadályok végett amiben elnyelődik a jel

-A vételi eszköz érzékenysége kimeneti teljesítménye

-Ha adapter akkor Speciális hosszú távú nagy távolságokra tevezett wifi adapterek vannak Pl az Alfa.Ezek nagyobb kimeneti teljesítményűek hogy az adó irányába stabilan megérkezzenek a csomagok erősítősek és különösen érzékeny vevővel rendelkeznek.

-A bolti wifi adapterekkel azért kell vigyázni mert rövid távú kapcsolatokra tervezték lakáson beléül.

-Megkell keresni azt a legmagasabb legerősebb pontot ahol a legjobb a jel pl háztetőn,padláson,(padlás a leg driszkrétebb).Ez azért fontos mert antennától függetlenül ahol gyengébb a vétel ott gyengébb jel jön.

-Az antenna irányított kültéri legyen minél nagyobb nyereségű és jó minőségű


Én a kérdező helyében felrakott egy yagi antennát hogy neki az nem jó.Ha már ott van az a yagi antenna meg már valami vevő én nem vennék külön mást mert mások ilyen antennát nem 100 méteren használnak és jó nekik.Most ezek az antennákat nagyon nem mindegy kirakom a tetőtérbe vagy a földszinten próbálok szenvedni vele ahol a jel háromnegyede minimum elnyelődik terepakadályokban.De már ott is óriási különbség van hogy tető alá rakom vagy ki a tető fölé.

2014. jún. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves #13-as válaszoló!


A kedves kérdező nem több száz méterről/pár kilométerről akar jelet venni (a jelenlegi jelerőssége is relatíve megfelelő) és nincs lehetősége nagy kilógó antennák használatára (főút mellett lakik) így parabola/grid/yagi használata nem kivitelezhető/érdemes.


A hatalmas adóteljesítményű/erősítős AP-k használata ugyancsak ellenjavallt (leginkább levélnehezéknek alkalmasak) - városi környezetben csak fölösleges interferenciát okoz.


Az aircrack emlegetése meg még rosszabb - Angliában (de kis hazánkban is) az illetéktelen behatolás büntetendő.

2014. jún. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

# 12/15


En is ugy gondolom, hogy az altalad is ajanlott

antenna lenne a leg megfelelobb, de itt Brightonban olyan hogy pallas nem nagyon van.Itt nagyon szuk utcak vannak..1 emeleten lakok, kirakni egy ilyet az ablakba eleg feltuno lenne, es meg talan a rendor is becsengetne.

Na igen aircrack csak akkor johet szoba ha nincs free, es ha egyaltalan van WEP..

Koszonom a valaszokat meg mindegyiket megfontolom es hatha meg is ki birom vitelezni valahogy.

2014. jún. 16. 03:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!