Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem akar rámenni a fogyasztóvé...

Nem akar rámenni a fogyasztóvédelem a megabit-megabájt per másodperc malőrre még?

Figyelt kérdés
Nem nagyon telik el a nap itt, a számtech kategóriában se, meg más, számtech témájú fórumokon se, hogy valaki nem kezdene panaszkodni, hogy "mécsakennyi". Lehet, hogy nem jó kategória, de nem fura egy kicsit se, hogy nem indult be a fogyatékosvédelmi hatóság még erre ezalatt a néhány silány év alatt?
2014. jún. 11. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem, mert adatforgalomban a Mbit az SI.
2014. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a speedtest.net megabit-ben mér szóval nem tudom miért rinyálnak sokan.
2014. jún. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

Ez nem malőr, csak máshogy adják meg. Szerintem amikor valaki háromezerért vesz 15mbps csomagot, nem fogja azt hinni hogy 15MB-nak kéne jönnie (=120mbps).

Engem az adathordozóknál az ezres átváltás jobban zavar.

1GB a gyártóknál 0,93GB-tal egyenlő, mert nem 1024-gyel váltanak át.

2014. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért: ők tényleg GB-ban adják meg, míg a géped GiByte-ban írja ki (GibiByte, ez a hivatalos, 1024-based).
2014. jún. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert tudnak olvasni. A megabit (Mb) és a megabyte (MB) két külön mértékegység, csak ahogy jeleztem, ehhez alapfokú olvasni tudás is kell. A fórumokon hőbörgő balfasszoknak meg nincs meg ez a képességük.
2014. jún. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi megtévesztő. Az OSI model fizikai rétegén adják meg az adatátviteli sebességet, ami nem a te alkalmazási rétegben mérhető sebességed, amelyben járulékos veszteségek is fellépnek!
2014. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tengor ***** válasza:
Hiányzik az neked, hogy a szolgáltatód rajtad hajtsa be a büntetést?
2014. jún. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak kötelezni kéne őket, hogy a fogyasztó által használt mértékegységet adják meg, nyilván lenne bőségesen idő átállni. Értem a válaszaitokat egyébként, nekem nem is okoz problémát a fejszámolás, csak a tévelygők dolgát kellene valahogy megkönnyíteni, hadd törődhessenek tovább egymás bajával, meg ilyesmi...
2014. jún. 12. 00:22
 9/10 Tengor ***** válasza:

Ennyi erővel a fogkrém gyártókat lehetne kötelezni, hogy cm-ben adják meg a tubusban lévő fogkrém mennyiségét, mert mindenki vonalzóval mérhető mennyiséget húz vele a fogkeféjére és nem pohárba töltögeti, hogy ml-ben mérje.

Az almát is lehetne harapásra adni, mert a szánkkal harapjuk és nem mérjük.

2014. jún. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg erről az jut eszembe, hogy akkor mostantól csak és kizárólag kg-ban adják meg a tömeget a hentesek... Ne "verjenek már át" a flancos dkg-jukkal! (Felvágott pl.) :))
2014. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!