Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem érzékeli a laptopom...

Miért nem érzékeli a laptopom az otthoni wifi hálózatot ellentétben másokéval?

Figyelt kérdés

Ma azt vettem észre, hogy a laptop nem érzékeli az otthoni wifi hálózatot, de csak az otthonit nem érzékeli, rajta kívűl másik hatot megtalált. Ha rádugom a hálókábelt akkor van net, nélküle viszont semmi.


Ha lefuttatom a diagnosztikát azt a hiba üzenetet kapom, hogy nem megfelelő az IP konfig.

Próbáltam a routert újból beállítani de semmi előrelépés, ugyanúgy nem talál semmit.



2014. jún. 4. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Más eszközzel rá tudsz lépni?


SSID Broadcast be van kapcsolva?

2014. jún. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Számít, hogy milyen titkosítást használ, számít, hogy melyik csatornán sugároz, számít, hogy milyen szabvány és melyik frekvencia. Ha valamelyik paraméter olyan, hogy a laptopod nem támogatja, akkor nem fog tudni csatlakozni.


Ami általában működik:


Titkosítás legyen WPA2-PSK (TKIP)

A csatorna legyen 1 és 11 között

A szabvány legyen 802.11 B/G/N mixed

A frekvencia legyen 2,4GHz, esetleg 2,4GHz és 5GHz egyszerre, de semmiképpen se csak 5GHz

Az SSID broadcast legyen bekapcsolva

2014. jún. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

bocs de nekem ez egy kicsit kínai :) annyit találtam, hogy broadcom 802.11 hálózati adapter, biztonság típusa:WPA2 personal, titkosítás típusa: AES


laptop egyébként kb. 2 hónapos, az op. rendszer pedig win 8.1


tablet, mobil tud csatlakozni csak a laptop nem veszi jelet


próbáltam egy másik laptoppal is, szintén veszi a jelent

2014. jún. 4. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!