Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TP-LINK TD-W8961NB lassítja a...

TP-LINK TD-W8961NB lassítja a netem, de nagyon! Miért?

Figyelt kérdés
Tönkrement a gyári modemem, amit a nethez kaptam, úgy voltam vele hogy veszek egy Modem + Router-t egyszerre. A sávszélességem az előző modemmel letöltés kb 900 Kb/s fel 80 kb/s.....az újjal viszont letöltés 300 kb/s fel kb 30 kb/s. Ha kikapcsolom a wifit akkor is, a gyártó oldaláról letöltöttem a legújabb firmware-t ami mellesleg egyezik a meglévő verzióval. Valami tanács?

2014. máj. 26. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Olcsóbb lett volna a szolgáltatónak szólni. Általában ingyen kicserélik a modemet.


Szerintem prohardveren kérdezz utána a tp-linkes topikban.

2014. máj. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 P.O.C. ***** válasza:

Igen, hűségidőn belül általában ingyen cserélik. A szolgáltató modeme általában azért jobb, mert gyárilag finomhangolva van a hálózatukhoz. Egy nyers modemen, meg mindent neked kell beállítani. És nem is biztos hogy minden paramétert ki lehet sakkozni. Ha belegondolsz egy TD-W8961NB kb 10 eFt. Még ha ki is fizettette volna veled a szolgáltató a modemet, max 5 ezer forint. Újabb 5 ezer forintért pedig vettél volna hozzá egy sima 2 antennás modem nélküli routert. Ugyan ott lennél vele, csak épp normálisan működne. A szerződésben amúgy is az van, hogy csak a saját készülékeikkel tudják garantálni a sebességet és a szolgáltatás minőségét.


Nem sokat tudok a DSL modemek hangolásáról, de két értéket általában mindig meg kell változtatni:

T-COM területen a VPI:1 a VCI:32

Invitel területen a VPI:8 a VCI:35

2014. máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!