Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az internetszolgáltatók...

Az internetszolgáltatók tárolják hogy mikor milyen oldalakat tekintettem meg és miket töltöttem le?

Figyelt kérdés
Csak mert a szolgáltatónál ahol vagyunk a szerződésben úgy van hogy akik hűségidő nélkül kötöttek szerződést azoknak 200 gigás adatforgalmi limit van de ők ezt ránk is kimérték pedig 1 éves hűségidővel kötöttük meg a szerződést erről a korlátozásról meg hallgattak mélyen, és mi meg ezt a limitet 3 géppel túlforgalmaztuk... youtube meg minden 15 megás nettel... és azt mondták hogy nem érdekli őket mit csináltunk ha még egyszer túllépjük a keretet feljelentenek... vagy ilyen esetben mit néz a rendőrség, ha nekem korlátozott idejű szerződésem van és a szerződés szerint csak a hűség idő nélküli felhasználókra szól ez a kitétel... nézik a letöltött tartalmakat, vagy kinek lesz igaza ha véletlen jelentik?

2014. máj. 16. 16:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
írni nem írnak valóban, de mondani mondták hogy jelentenek hogy ilyen illegális letöltés meg olyan illegális letöltés stb... meg kijött a szerelő mert baj volt a nettel és akkor derült ki h ez a baj h sokat netezek... ( 15 mbites nettel 1 hónap alatt 1 - 1,5TB adatforgalom... ) és ezzel kiakasztottam a szerverüket, meg h nem tudja elképzelni hogy hogy tudtunk ennyit generálni... mikor ennyit még egy géppel 15 megás nettel még youtube-ozással is össze lehet szedni... főleg úgy hogy valaki jóformán nem képes semmire csak netezni...
2014. máj. 16. 19:16
 12/13 anonim ***** válasza:

Na, nem kell álszentnek lenni :-) 1, 1.5 terrát nem lehet "összejutúbozni", akárhánymegás nettel sem, ezt nem vesszük meg.


Természetesen nem tudják, mit csinálsz, mit töltesz, csak azt, hogy mennyit, és ez nekik éppen elég. Feljelenteni persze nem fognak (Mert hát miért is? Még ha torrentezel is agyba-főbe, azt sem tudják bizonyítani...), de szerződést bonthatnak, aztán kereshetsz mást, aki eltűri ezt a havi adatforgalmat. Nyugodj meg, erre már "harap" minden szolgáltató.


A szervert biztosan nem "akasztja ki" (mert nem azon megy át az adatforgalmad), csak hát kimeríti az extrém használat fogalmát, az már biztos.


Az ÁSZF úgy szól, hogy egymást követő két hónapban történt túlhasználat után korlátoz. Tehát ha egyik hónapban újrarakod a gépedet, és 4-500 gigányi online játékot újra le kell töltened, az nem gáz, mert ez a következő hónapban már nem történik meg. Ha mégis, hát én is megkérdőjelezem, hogy ekkora forgalmat egyáltalán lehet generálni otthoni felhasználóként. Nem vádaskodom, csak csodálkozom. Ja, és nem vagyok a Szélmalom alkalmazottja :-)


Amúgy a szolgáltató annyit tud, hogy egy adott IP cím mikor volt nálad, ennél többet csak akkor, ha az az IP cím privát (mert akkor NAT-ol neked, és ott látszódik, milyen IP címek felé forgalmaztál, de csak ennyi, adatforgalom és tartalom természetesen nem kerül naplózásra).

2014. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

nem is azt mondtam hogy azzal szedtem össze, de youtube-on is találtam már olyan videót hogy 1-1,5 órás és 3-4 gigás volt max minőségben :D persze igen töltögettem ( meg még rajtam kívül másik két gép ment ) meg ilyen hogy FULLHD filmek meg hasonlók... mikor 10-12 giga egy fájl



az invitelnél ilyen adatkorlát dolog nincs is... azért is köttettük be emez mellé az inviteleset... ott ki is jelentették hogy nincs és azért sem szólnának ha 150 megás nettel több évig megszakítás nélkül töltenél maximummal...

2014. máj. 16. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!