Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az internetszolgáltatók...

Az internetszolgáltatók tárolják hogy mikor milyen oldalakat tekintettem meg és miket töltöttem le?

Figyelt kérdés
Csak mert a szolgáltatónál ahol vagyunk a szerződésben úgy van hogy akik hűségidő nélkül kötöttek szerződést azoknak 200 gigás adatforgalmi limit van de ők ezt ránk is kimérték pedig 1 éves hűségidővel kötöttük meg a szerződést erről a korlátozásról meg hallgattak mélyen, és mi meg ezt a limitet 3 géppel túlforgalmaztuk... youtube meg minden 15 megás nettel... és azt mondták hogy nem érdekli őket mit csináltunk ha még egyszer túllépjük a keretet feljelentenek... vagy ilyen esetben mit néz a rendőrség, ha nekem korlátozott idejű szerződésem van és a szerződés szerint csak a hűség idő nélküli felhasználókra szól ez a kitétel... nézik a letöltött tartalmakat, vagy kinek lesz igaza ha véletlen jelentik?

2014. máj. 16. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Melyik internetszolgáltatónál vagy?
2014. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kiskundorozsmai Szélmalom KábelTV ZRT
2014. máj. 16. 16:38
 3/13 A kérdező kommentje:
a szerződésben az van hogy a hűségidő nélküli felhasználóknak bekorlátozzák a sávszélességüket... de még azt sem mondhatom hogy korlátozzák mert szaggatják a netet... ilyen hogy időtúllépés meg minden... ilyen még 30KB/s-es mobilnettel sincs...:S
2014. máj. 16. 16:43
 4/13 anonim ***** válasza:
Es hova, vagy kinel jelentenek fel? Ilyen nem letezik. Akik tullepik a megengedett adatforgalmat, annak kiszamlazzak.
2014. máj. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

[link] itt a szerződés amiben leírták... meg már régebben is kitettem ezt a kérdést csak akkor máshogy...


ezaz a kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__53..

2014. máj. 16. 17:01
 6/13 A kérdező kommentje:
passz nem tudom az ilyet hova szokták vagy kellene nekik... :S annyit mondtak h már rég tovább kellett volna adni nekik ezt mert hogy havonta több mint 1 terás adatforgalmunk volt..
2014. máj. 16. 17:03
 7/13 anonim ***** válasza:

"Az internetszolgáltatók tárolják hogy mikor milyen oldalakat tekintettem meg és miket töltöttem le?"

Magyarországon nem.


Annyit kell a szolgáltatóknak rögzíteniük és pár évig tárolniuk, hogy melyik ügyfelük mikor csatlakozott fel - ennek bűnüldözési szempontból van jelentősége.


"Csak mert a szolgáltatónál ahol vagyunk a szerződésben úgy van hogy akik hűségidő nélkül kötöttek szerződést azoknak 200 gigás adatforgalmi limit van de ők ezt ránk is kimérték pedig 1 éves hűségidővel kötöttük meg"

Az ÁSZF-ükben - ami az előfizetői szerződés aláírásával együttesen elfogadtál - szerepel a 200 GByte-os adatforgalmi korlát (4. sz melléklet 55. oldal) - hűségidőtől függetlenül:

[link]


"és azt mondták hogy nem érdekli őket mit csináltunk ha még egyszer túllépjük a keretet feljelentenek..."

Miért jelentenének fel? Mert túl sokat forgalmaztál?

És kinél? Milyen indokkal?

2014. máj. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
most akkor melyik ÁSZF az érvényes? amit én vagy amit te linkeltél? :O
2014. máj. 16. 18:41
 9/13 A kérdező kommentje:
de a 24. oldalon lévő részt is olvasd el ( ha még nem tetted... :/ ) a kettő üti egymást...:S
2014. máj. 16. 18:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha erre gondolsz:

[link]

ez valószínűsítem az előfizetői szerződés részlete.


Nem írnak benne feljelentést, csak a szerződés felbontását - ezt az ÁSZF is tartalmazza (ÁSZF 5.2-es pontja 23. oldal).

2014. máj. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!