Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi van a hátterében az IWIW...

Mi van a hátterében az IWIW közösségi oldal 2014 június végi megszüntetésének?

Figyelt kérdés
Vajon erre a sorsra fog juthat a Facebook is? Esetleg néhány levelező szerver is? Gondolok itt a freemail-re és a citromail-re?

#Internetes közösségi oldalak #Levelező szerverek.
2014. máj. 15. 18:19
1 2
 11/14 anonim válasza:
Sajnálom, hogy megszűnik. A keresője nagyon jó volt, és a Zenedoboz alkalmazás is szuper volt. Zenedoboz helyett tudtok ajánlani valamit? MyVip csoda hogy van még, de lehet felnéznék oda, ha tudnám a jelszavam
2014. máj. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 KJUsul ***** válasza:

Piszok régi poszt mégsem álltam meg, hogy Geniusius írására ne reagáljak. Íme az IWIW utolsó napjának valós adatai!


"Május 15-én, a bezárásról szóló bejelentés napján 200 ezer fölé ugrott az addig átlagosan napi 60 ezres látogatószám - számolt be az oldalt üzemeltető cég az MTI kérdésére, hozzátéve: egy hétig volt magas a látogatószám, később visszaállt a bejelentést megelőző állapotra." Ma is működik számtalan közösségi portál napi egy-két ezer vagy akár 100 alatti látogatóval!


Az utolsó nap közel 300 felhasználó regisztrált, és mintegy 40000 üzenetet váltottak egymás közt.

A bezárás hírére körülbelül 50 000 felhasználó törölte magát, így az utolsó órákban 4,55 millió felhasználó volt regisztrálva az iWiW-en.

8,8%-uk, 400 000 felhasználó igényelt időkapszulát.

Másszóval: legalább 400 000 aktív tagja volt az IWIW-nek. Hogy mennyi pénzt hozott a tulajnak nem tudom, de az biztos semmilyen ok nem volt a bezárásra, csak annyi, hogy BE AKARTÁK zárni.


Nem tudhatjuk milyen háttéralkuk köttettek.


Azt viszont tudom, hogy amióta a FB megjelent Magyarországon, az esetleges alternatív oldalak tag adatbázisai több hullámban elszálltak, volt hogy 3-4 magyar közösségi portálé is egyszerre. Olyan is volt, akinek még a pótszerverén is! Szóval ne áltassuk magunkat, a FB bármilyen aljasságra képes.


Sokan nem tudják például, hogy FB egyszerű szextárskereső valójában, ahogy azt sem, hogy mese csupán a kolesz hálószobában, rongyos gatyában programozó hackerek legendája: valójában Zuckerberg több mint 20 milliárd dollárt kapott egy szponzortól, mikor a lopott ötleteivel házalt. Ugyanis a facebook minden egyes alapköve mástól lett ellopva. Ennyi.

2017. júl. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 MolotovPunk ***** válasza:

Igen pont ez az érdekes benne.

Az IWIW megszüntetése bűn volt és nem kizárt,hogy háttér alkuk miatt zárták be és adták el az oldalt.

Vannak közösségi oldalak meg hasonló net oldalak,amik sokkal kevesebb felhasználóval,de még döcögve működnek.

Pl: LD50,Myvip,network.hu stb...és érdekes módon ezek mai napig nem szűntek meg.Pedig azokat az oldalakat nagyon kevesen látogatják már.

2017. júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 KJUsul ***** válasza:

Pontosan, ez a lényeg. Csak olyan oldalak zárnak be ahová járnak is, ez azért elég érdekes... Úgy vélem ez az egész lényege, a facebook hackerei szétzilálták a jelentősebb oldalakat (folyamatos támadások, chat betyárok, tagadatbázisok elszállása stb), majd adtak némi pénzt a tulajoknak, hogy zárják be.


Nekem legalábbis ez jön le az egészből.

2017. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!