Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lopják-e a wifi-met?

Hgfeusdj kérdése:

Lopják-e a wifi-met?

Figyelt kérdés

Helló!


Az lenne a kérdésem hogy ha valaki lopja a wifi-t akkor azt honnan lehet tudni? Azon kívül hogy lassul az internetem.

És ha tényleg lopják akkor hogy lehet védekezni ellene.



2014. máj. 4. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Router beállításainál megnézed a hozzá csatlakozott eszközöket.
2014. máj. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

WIFI-den valószínűsítem a vezetéknélküli routeredhez való vezetéknélküli hozzáférést érted.


"Az lenne a kérdésem hogy ha valaki lopja a wifi-t akkor azt honnan lehet tudni?"

Onnan, hogy a routered böngészőből elérhető kezelőfelületének azon a részén, ahol a felcsatlakozott kliensek kerülnek kilistázására, olyan eszközök jelennek meg (olyan MAC címekkel) amelyeket nem te birtokolsz.


Ezt úgy lehet a legkönnyebben kiszűrni, hogy lecsatlakozol minden olyan eszközzel, ami a routered vezetéknélküli interfészét használná, majd vezetékesen kapcsolódva eléred a routered kezelőfelületét és megnézed a routered előbb említett listáját. Ha van még rajta kliens, akkor van eshetőség a lopásra.


"És ha tényleg lopják akkor hogy lehet védekezni ellene."

A router böngészőből elérhető adminisztrációs felületén be kell kapcsolni a WPA2 (pontosabban WPA2-Personal, WPA2-PSK) titkosítást, és megadni egy minimum 8 karakterből álló jelszót, amit be kell állítani majd a vezetéknélküli kliensekben.

2014. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy keresel az interneten egy Wireless Network Watcher nevű programot.

Itt pl. egy Huawei készülékkel lopják az internetem (10 emeletes panel épületben lakom): [link]


Ezután jelszóval levédtem, a Huawei eltűnt: [link]

2014. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Helló!


Oké.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

:D

2014. máj. 16. 10:40
 5/5 anonim válasza:

Router gyári beállításokat átírni,a felhasználói nevedhez is jó hosszú jelszót válassz.

Más felhasználok Mac-címét tiltsad le,vagy csak a Tiedet engedélyezzed.

Maximum WPA Security (63 characters/504 bits)

[link]

Wireless Network watcher nem igényel telepítés,van magyarosítás is a letöltési oldalon

[link]

Kapcsold le a wifit és nézd meg van-e a Wireless Network watcher program listában 00-00-00-00-00-00 Mac cím vagy többször is a tiéd .

Telepítsed a WirelessMon prof. *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2014. jún. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!