Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudom levédeni a hálózato...

Hogy tudom levédeni a hálózatom? Azt hiszem lopják az internetem.

Figyelt kérdés

Többször megfigyeltem már, hogy egyedül vagyok gépnél (család többi tagjának nincs bekapcsolva a gépe) és mégis olyan borzalmasan lassú az internetem, hogy a google.hu-t is kb 5-6 percig tölti be vagy egyáltalán nem.Ebből arra következtettem, hogy valaki biztosan Wifi-n keresztül lopja netünket a lépcsőházból.Mint később kiderült, igen nincs jelszóval védve míg a többi internetkapcsolat, amiket észlel a laptot azok mind jelszóval védettek.


Hogy tudom jelszóval levédeni a vezeték nélküli kapcsolatot?Úgy a tesóm tudná használni a laptop-ot, de a kellemetlen látogató nem.


Egyszerű és érthető választ kérek szépen, nem vagyok egy nagy mester ilyen téren -.-"



2012. júl. 18. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom a vezetékes neted van routerrel megosztva. Nos akkor azt fel kellett telepítened. Annak a beállításai közt meg kell tudj adni egy jelszót. És ennyi. Amikor a tesód fellép kéri majd. Ő ott beüti ugyanazt a kódot és aztán már nem lesz vele több gond.
2012. júl. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a modem telepítőjére lenne szükségem, hogy megoldjam ezt a problémát? Ha igen az bajos lesz, kb 7 éve lett ez az egész telepítve és összerakva, azóta költözünk is egyszer szóval az a telepítőlemez, már az emlékezetemből is hiányzik.Feltúrtam gyorsan a cuccokat, de nem találtam.Más megoldás nincs? Mindenképp kell hozzá a telepítő?
2012. júl. 18. 13:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá telepítő. Két dolgot kell nekem megírnod privátban:

- a router pontos típusát

- valamint azt, amikor csatlakozva van az asztali gép a nethez, beírod ezt:

Start menü -> Futtatás -> cmd

cmd után ENTER gomb

Amit kiír a képernyőre azt is rakd bele a leveledbe.

Lépésről lépésre leírom mit kell tenned.

2012. júl. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

bocs lefelejtettem a lényeget

tehát:

Start menü -> futtatás -> cmd

CMD után enter

majd a fekete megjelenő ablakba beírod:

ipconfig ( majd Enter gomb)


Amit kíír azt is küld el légyszives.

2012. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha fel van telepítve a gépre, akkor a lemez nem. Gondolom felvan mert működik. Szóval a beállításainál add meg a jelszót. Emailt meg ne küld a másiknak. Ennyit kell tenned csak.
2012. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző: tudsz róla, hogy tudatlanságod mélységesen mély sötét és üres veremhez hasonlítható?

Mit kérdeztem és miért?

A router típusát: azért,hogy megkeressem a konkrét menüpont és beállítás nevét + alapértelmezett router jelszót illetve esetleg router reset menetét. Amit te írsz úgy általában "general bullshit". Semmire sem megy vele egy laikus.

Miért kérdeztem az ipconfigot: azért kérdeztem, hogy megtudjam az átjárót ( valószínűleg 192.168.1.1) de biztosra akarok menni.

Azt úgy általában realizálod, hogy a 192.-es IP címeket NEM lehet kívülről megcímezni? Nem hiszem, hogy akár ip cím osztályról hallottál már. Úgy általában nem lehet kezdeni semmit sem 192.x.x.x.x ip címmel, egyébként a WAN oldali IP címmel sem sokat. Szerintem amihez nem értel és csak telepítő CDt tudsz szajkózni - ami mellesleg http-én keresztül küldi át a routernek a konfigot, amit nélküle is meg lehet csinálni - akkor legalább hamis dolgokkal ne riogasd a laikusokat ( meg egyébként magad is az vagy )

2012. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs feltelepítve, mivel ez a gép már újra let rakva azóta 2-3szor is és az biztos, hogy akkor nem telepítettük újra a modemet.Szerintem nem kell hozzá, mert ígyis "működik"...
2012. júl. 18. 15:08
 8/10 A kérdező kommentje:
Intézem, amit kértél remélhetőleg hamarosan küldöm.
2012. júl. 18. 15:10
 9/10 anonim ***** válasza:
felőlem küldheti, de. Mivel értelmesen válaszol a kérdésre, így gyanus hogy tud olvasni a kérdező. Ha angol is a beállítás azért az sem egy bibliai szöveg, szóval megtalálja ha akarja. Az hogy mit kértél azzal tisztában vagyok, de ennyit ő is megtalálhat. S ha eddig működött a megosztás kérdező, akkor fel kell legyen telepítve a routed is.
2012. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Imhol a procedúra ( a kérdező megosztotta velem a kért infókat, egy NetGear DG834G routerről van szó).

Szóval letöltöttem a manualt és így néz ki a dolog:


1. Böngésző megnyit.

2. Webcím: [link]

( Igen ez a szupertikos átjáró cím amit a kérdezőtől megkaptam, vissza fogok vele élni :D )

3. Felasználói név és jelszó alapértelmezetten: admin ( Ha mást állítottatok be előzőleg akkor értelemszerűen azt kell használni)

4. Bejön a főmenü. Kattints a Wireless settings menüpontra

5. A security options-nál válaszd a WPA-PSK ( Wi-Fi protected Access Pre-Shared Key) opciót.

6. Látni fogsz egy "Passphrase" mezőt: oda írd be WiFi jelszót.

7. Klikkelj az Apply gombra.

2012. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!