Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A pc-m nem lát egyetlen wifi...

Dolfi1990 kérdése:

A pc-m nem lát egyetlen wifi jelet sem. Mi lehet ennek az oka? Aki tud, nagyon kérem segítsen!

Figyelt kérdés

Elméletileg minden eszköz fizikailag jól működik, wifis modemem van, a szolgáltatótól kaptam, nincs egy hetes sem. (TC7200.U) A jelet USbs jelfogóval próbálom fogni. (TP-LINK TL-WN321G) Windows XP-t használok, de se az sp2, se a frissített sp3-mas verzióval sem működik, sőt, a legújabb 2014. áprilisi XP SP3 verzió alatt is ugyan az a probléma. Driverek rendben vannak, eszközök nincsenek tiltva, Windows szerint is működnek. A wifis modem jelét telóról látom, csatlakozni is tudok, rendesen működik, de a PC egyszerűen egyetlen jelet sem lát. (Pedig a környéken van ám jel szép számmal...) Már mindent kipróbáltam amit csak tudtam, de a probléma ugyan úgy fenn áll. Vodafonos mobil-internet usb modemem is van, aminek szintén van wifi jelfogója, de az sem lát jelet, illetve az abba való belépésnél kiírja, hogy nem lehetséges a wifi használata további Microsoft szoftver nélkül, majd felsorol 2 programot aminek a telepítése után elvileg működnie kellene a funkciónak. Ezeket letöltve, illetve telepítve is fenn áll a probléma. (Azt is kiírja, hogy SP3-ra frissítve megoldódik a probléma, de sp3-mat ne nem tudok sp3-ra frissíteni...) Néhány évvel ezelőtt egy másik routerrel még működött a vezeték nélküli internet, de aztán (már nem emlékszem milyen oknál fogva) elromlott a kapcsolat, ugyan ez a hiba jelentkezett, és azóta semmilyen eszközpárosítással nem tudtam megoldani. Kábelen keresztül tökéletes a net, de sajnos jelenleg nem tudok a pc-ig kábelt húzni. Azthiszem mindent leírtam. Szerintetek mi lehet a hiba forrása? Lehetséges valamiféle BIOS beállítás, vagy egyéb BIOS probléma ami ezt okozhatja, vagy totál más a megoldás?

Előre is köszönök minden segítséget!



2014. ápr. 29. 19:07
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

Nézd meg a szolgáltatások között fut-e egyáltalán a Wi-Fi kezelő. Nyomd meg a billentyűzeten a Microsoft embléma + R -et. Írd be: services.msc

Nyomj OK -t.

Azt hiszem valami Konfigurációmentes vezeték nélküli hálózat vagy ilyesmi néven van.


Ha TP-Link saját szoftverét használod csatlakozásra, akkor nem árt azt újratelepíteni.


A SP3 amúgy nem hoz csodát ebből a szempontból. Arra kell csak hogy a WPA2 -vel védett hálózatokhoz is tudjon csatlakozni. Ahhoz meg elég csak ezt a patch -et telepíteni: [link]

Nem kell a teljes SP3.

2014. ápr. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


A Konfigurációmentes vezeték nélküli hálózat "Kézi"-re volt állítva, átállítottam automatikusra, aztán elindítottam, de a probléma ugyan úgy fenn áll sajnos.


A TP-Link szoftvere elméletileg a legújabb, néhány napja telepítettem újra, ugyan akkor amikor az XP legújabb SP3-mas verzióját is, arra gondolva, hogy majd ez megoldja a problémát, de az sem segitett.


Tehát sajnos a probléma továbbra is fennáll. :(

2014. máj. 1. 10:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!