Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért akadozik a videó a...

Miért akadozik a videó a YouTube-on?

Figyelt kérdés

Google Chrome-ot használok és abban akadozik, de a többi böngészőkben nem. Pl: Opera, Firefox. Ezekben megy rendesen

Amikor ráteszem 1080p-re akkor teljesen nézhetetlen, de a hang az nem akadozik, csak a kép. van olyan videó, ami nem akadozik, de a legtöbb akadozik



2014. márc. 30. 11:21
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Az internetem az gyors.
2014. márc. 30. 11:22
 2/23 anonim ***** válasza:
5%
...A géped meg lassú, hogy a te szavaiddal próbáljam meg megmagyarázni a problémát.
2014. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem a géped lassú! (bár részben ez is oka lehet).

Chrome esetében a youtube erőlteti a html5 használatát a videóknál (nem mindig használ flash-t, sőt többnyire nem). A többi böngészőnél pedig a flash-es lejátszót hívja meg. Valószínű, hogy a flash az jobban ki tudja használni a GPU-t a te esetedben, ezért kevesebb munka hárul a procira és nem akad. Én erre tippelek. Régen volt lehetőség erőltetni a flash használatát, de nem tudom azóta megszűnt-e ez a beállítás. Nézz szét a youtube profilod beállításai között...

2014. márc. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ott minden a helyén van. Csak a Google Chrome-ból akadozik. Nem lehet ezt valahogy megoldani? Ujjabb Flash, vagy valami?
2014. márc. 30. 11:49
 5/23 anonim ***** válasza:

De pont erről beszélek!! Azért akadozik a chromeban mert html5-ös lejátszót tölti be nem a flashest.

Valamiért nem akarja a chrome használni a gpu-t pedig (úgy tudom) annak is kellene. Ellenőrizd, hogy a legfrissebb-e a chrome, illetve frissítsd a video kártya driverét.

Ha ez sem segít akkor:

https://www.youtube.com/watch?v=U3KLM_ehmXY

próbáld ki ezt..

(barbár módszer, de segíthet)

Végső esetben pedig a fullhd videókat nézd másik böngészővel..

2014. márc. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
hát kösz szépen. a videókártya driver-jét kb 2 hónapja frissítettem, de most megint, és most már nem akadozik 360p, se 480p, se 720p, csak egy nagyon kicsit még 1080p-ben akadozik, de az nem baj.
2014. márc. 30. 13:01
 7/23 A kérdező kommentje:
de ha azt mondod, hogy a html5-öt tötli a google chrome, akkor miért, amikor újratelepítettem a windows-ot és majd a google chromot is , akkor a google chrome kérte a flash playert
2014. márc. 30. 13:05
 8/23 A kérdező kommentje:
megcsináltam azt is amit a videóban mutattak, de nem értem az mit ad? , és hogy mire volt jó, hogy kitörölte azt a fájlt?
2014. márc. 30. 13:12
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem mondtam hogy a chrome nem használ flash-t. Csak a youtube 2 féle lejátszót írt magának. Egy html5-ös és egy flashest. Ahol támogatja a böngésző ott igyekszik a html5-öt használni, mert (az esetek többségében) az kisebb hardverigényű (pl kevesebb memóriát eszik, stb..) viszont nem mindig hajtja ki jól a grafikus procit. :) Remélem tudtam segíteni.
2014. márc. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
ja segítettél kösz. miért azt írja, hogy a html5 támogatja az operát is, amikor nem is?
2014. márc. 30. 13:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!