Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gyakori "Hálózati kábel nincs...

Gyakori "Hálózati kábel nincs bedugva"?

Figyelt kérdés
Rengetegszer kapok mostanában hálózati kábel nincs bedugva figyelmeztetést, ha csinálok valamit a neten. kb 1-2 másodpercre ugrik csak fel, de az pont elég arra hogy minden netes folyamatot megszakítson, ami elég idegesítő. Már többször húztam ki és dugtam újra be minden internetes és hálózati kábelt, semmi hatása nem volt. Mi a túró okozhatja?
2014. márc. 1. 07:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elsőre kábelhibának tűnik.Kontakthibás lehet vagy kábelszakadás van benne vagy az aljzat nem érintkezik....
2014. márc. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak akkor csinálja ha valami weblapot töltök be éppen.
2014. márc. 1. 07:17
 3/12 A kérdező kommentje:
Kicseréltem a kábelt a gép és a router között, nem az volt. Még mindíg csinálja.
2014. márc. 1. 07:25
 4/12 A kérdező kommentje:
Kicseréltem a kábelt a router és a modem között, még mindíg csinálja.
2014. márc. 1. 08:08
 5/12 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam kikerülni a routert hogy kiderüljön azzal van e a baj, de nem akar sikerülni, a kábeleket átdugni nem volt elég, egyáltalán nincs net olyankor. Valamit be kell állítani valahol hozzá?
2014. márc. 1. 08:18
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez a hiba főleg akkor jön elő ha valami flash dolgot tölt be az oldal, pl. egy játékot, vagy a youtube a videóit.
2014. márc. 1. 08:19
 7/12 P.O.C. ***** válasza:

Ha például az internetkapcsolathoz felhasználó név jelszó páros kell (PPPoE), akkor az egy szabályosan konfigurált routerbe meg van adva, ilyen ő csatlakozik netre és ossza meg azt.

Ha kiiktatod a routert, akkor ugyan ezt a felhasználó név jelszó párost már a Windowsnak kell megadni.


Ha viszont nem kell az internetezed felhasználó név jelszó páros, és automatikusan (DHCP) csatlakozik, akkor előfordulhat hogy a szolgáltatód MAC cím alapján azonosít és a routered MAC címér regisztrálta a szolgáltató.


Összefoglalva tehát: szolgáltató függő a a dolog

2014. márc. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem kell jelszó a nethez. Szóval ki kell hívjam a szolgáltatótól az embert?
2014. márc. 1. 08:29
 9/12 P.O.C. ***** válasza:
Nem kell feltétlenül kihívni csak telefonálni az ügyfélszolgálatnak, hogy mi a teendő. Gyakran pár perc alatt megoldják telefonon keresztül.
2014. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A router system logjából nem lehet kideríteni hogy mi a baj?
2014. márc. 1. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!