Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudom letiltani a jobbkli...

Hogy tudom letiltani a jobbklikket a weboldalamon?

Figyelt kérdés
A weboldalamat Microsoft Office Publisherrel készítem és szeretném azt beállítani, hogy ha valaki (majd ha fent lesz az oldal a neten) jobb klikkel, akkor kijön egy üzenet, hogy ez a funkció nem érhető el. HTML kód van rá, vagy valami más? - légyszi segítsetek! ... ez azért kellene, hogy néhányy képemet ne tudják "lelopni"
2009. dec. 8. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

[link]

ezzel lehet.


De csak a legalapabb felhasználókat tudod ezzel kijátszani, akik nem ismerik a CTRL+C-t vagy a forráskódot.


Egyébként te rajzoltad azokat a képeket? Vagy te fotóztad? Ha nem, akkor meg fölösleges óvni ilyenektől.

2009. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
persze, lelehet blokkolni, bárhonann lehet szedni javascriptet, de nincs értelme mert ha valaki leakarja lopni, akkor printscreen, aztán paint és kivágja...ennyi, azt meg nem lehet levédeni, vagy másik mód hogy szerkesztés menü forrás megtekintése, és ha valaki kicsit is ért a html hez, akkor kiszüri a képekek... tehát nincs túl sok esély :(
2009. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Beírod a keresőbe, hogy "jobb klikk tiltás".


De ami netre felkerül, az le is szedhető, a klasszikus megoldás kb két másodperc alatt megkerülhető, ha valaki nagyon akarja. Szóval amit meg akarsz tartani, azt ne tedd ki a netre.

2009. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hiába tiltod le jobb klikkel. Ahogy a többiek is mondták, akkor szedik le a cuccokat a honlapodról, amikor akarják, teljesen mindegy, hogy le van-e tiltva a jobb klikk.


A képek ellopása ellen én sokkal inkább a vízjelezést használnám. Magyarul ráírod a képekre halvány betűkkel mondjuk a nevedet, vagy a honlapod címét, stb. Így hiába szedik le, a neved és a címed rajta lesz a képen, amíg le nem retusálják valahogy.

2009. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez jó megoldás, a gettyimages is ezt használja, de így elég csúnyák a képek szerintem.
2009. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen... amúgy biztosra megyek, mert a nevem és a webcímem is rajta van a képeken
2009. dec. 8. 21:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor minek a jobbklikkletiltás?
2009. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A jobbklikk tiltás mindig olyan aranyos :D. Oldal forráskód -> kész is ;-D.
2009. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Firefoxnál így is meg lehet kerülni.

[link]

2009. dec. 9. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
lipike lopika hopika a kukira
2009. dec. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!