Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez egy vírus? Mit lehet ezzel...

Ez egy vírus? Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

A PC-men, Chrome-ban, ha a gmailben kapott linkekre kattintok nem a tényleges link ablaka ugrik fel, hanem reklámok. A linket csak jobb egér -> megnyitás új lapon tudom megnyitni, vagy ha kimásolom. Felugró ablak pl. a StarGames, bet365, meg ilyenek. Egyszerre egy reklám ablak ugrik fel, de amit megnyitottam, az nem, és bármilyen linknél ez van, ha magamnak elküldöm pl. a gmail főoldalát, akkor is.


Ha másik gépről lépek be, nincs ilyen bajom és korábban a sajátomon se volt. Elvileg a felugró ablakok le vannak tiltva.


2014. febr. 6. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, ez elég valószínű, hogy az. Más böngészőt próbáltál? Csak a gmail-ben kapott linkek érintettek? Én arra tippelnék inkább, hogy a Chrome-ba települt valamilyen kiegészítő, ami ezt csinálja (esetleg valamilyen hasznos funkció mellett, hogy nehezebb legyen észrevenni).
2014. febr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, pont most kattintottam át egy oldalon belüli hivatkozásra és akkor is csak a reklám ugrott fel. -.- Köszi a tippet, szétnézek.
2014. febr. 6. 09:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezzel kiírtani:

[link]

2014. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, most indítottam el vele a keresést. Hátha meglesz, mert a bővítményekben nem volt semmi.
2014. febr. 6. 10:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Tele van vírussal a gépem... Az avast nem ér semmit? :( Trójai hegyek... "Öntelepült" keresők... Ráfér a nagytakarítás. :(
2014. febr. 6. 10:58
 6/10 A kérdező kommentje:
Van egy "WeaTchItAdBBlloiccke 2.91" nevű bővítményem, nem tudjátok, hogy ez micsoda? Azt írja, hogy "Vállalati házirend által telepítve." és nem engedi, hogy kikapcsoljam vagy töröljem. Hozzáfér az adataimhoz a webhelyeken, a böngészési tevékenységekhez, alkalmazásokhoz és a témák kezeléséhez.
2014. febr. 6. 23:04
 7/10 A kérdező kommentje:
Leszedtem a Kaspersky Pure 3 próbaverzióját is, teljesen letakarította a gépet, de sajnos az átkattintós reklámos probléma megmaradt.
2014. febr. 7. 09:55
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a Toolbar Cleaner sem tudja letörölni. Megjelenik a listájában, szépen kipipálom, azt mondja, hogy ledúrta, de ha újra megnyitom a böngészőt, megint ott vigyorog. Azt írja a Chrome, hogy ez egy felügyelt bővítmény, nem lehet eltávolítani, illetve letiltani.
2014. febr. 7. 10:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Tényleg vállalati gép, tehát lehet rajta felügyelt bővítmény, vagy sima saját gép és nem állítottál be semmi ilyesmit?


Próbálj más böngészőt is, az is információ, hogy ott jelentkezik-e a probléma. Megpróbálhatod a Chrome-ot is leszedni és visszarakni, hátha annyi lesz a bővítménynek. Valószínű ettől még a mentett könyvjelzőid és jelszavaid megmaradnak, de nem biztos.


Ha ez nem segít, akkor nézz utána ennek a felügyelt bővítmény dolognak. Nem értek hozzá nagyon mélyen, de az történhetett, hogy valószínű van a Windowsban egy ilyen felügyelt bővítmény funkció, vállalatok számára, és ezt használta ki a vírus, szépen beírta magát a kötelező bővítmények közé. De rendszergazdai jelszóval biztosan lehet ezt állítgatni, ha megtalálod, hol kell.


Keress rá a nevére így magyarul, ha nem segít, állítsd át a gépen angolra, nézd meg, hogy mondja ugyanezt a Chrome angolul és arra keress rá. Így remélhetőleg megtalálod, hogy tudod az ilyen felügyelt bővítményeket kezelni, és hogy tudod átírni, hogy mi legyen kötelező.

2014. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem, ez a saját gépem és eddig nem volt rajta. Hiába szedtem le és raktam újra a chrome-ot, nem jó továbbra se, és a többi böngészővel is ugyanez a baj. A kereső pedig nem segít rajtam...
2014. febr. 11. 19:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!