Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » IP cím ütközéskor mi a teendő?

IP cím ütközéskor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2 gép van otthon.Eddig ment minden rendesen.Újratelepítettem a notebookon a windowsot és azóta nem megy.A router beállításoknála DHCP-nél dinamikus-ra van állítva,szóval nem értem h most mi a gond.Esetleg vmi ötlet h h lehetne megoldani?
2013. dec. 27. 15:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Indítsd újra a routert
2013. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A gépeken is állítsd át az IP-címet DHCP-re!

Attól, hogy a routeren beállítottad, az egyes gépek még nem kötelesek tőle kérni IP-t. Valószínűleg az egyik gépnek be van állítva statikusan az IP-je, olyan címre, amit a router épp a másik gépnek már kiosztott.

2013. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az újratelepített windowson nézd meg, hogy a tcpip-nél is dhcp van-e beállítva. A router nem adhat két gépnek azonos IP-t.
2013. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

1. ezzel próbálkoztam először.

"A gépeken is állítsd át az IP-címet DHCP-re! " ez nem hangzik rosszul.Csak ezt hol tudom beállítani?(windows7 esetén)

2013. dec. 27. 15:59
 5/19 anonim ***** válasza:
Hálózati és megosztási központ, az "aktív hálózatok" résznél a "Helyi kapcsolat"-ra kattintasz, Tulajdonságok, TCP/IP-re kattintasz, Tulajdonságok, és ott beállítod.
2013. dec. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nos nem találtam pontosan ugyan azt amit leírtál.TCP/IPv6 ill. v4 van (azon a helyen ahol én kerestem) és a pipa az IPv6-cím automatikus kérésénél van.Majd alatta a DNS kiszolgáló címének automatikus kérése van kipipálva.
2013. dec. 27. 16:30
 7/19 anonim ***** válasza:
A V4 kell neked.
2013. dec. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
a v4-nél az IP-cím automatikus kérésénél a pipa ill alatta a DNS kiszolgáló automatikus kérése.(meg kéne adni vmi IP címet amire csatlakoznia kellene? )
2013. dec. 27. 16:35
 9/19 A kérdező kommentje:
Nos a v4-en belul rámentem a speciális beállításokra és és az van ott h DHCP kompatibilis.
2013. dec. 27. 16:36
 10/19 anonim ***** válasza:

Kérd le a jelenlegi hálózati címeket.

Nyiss egy parancssort és írd be hogy "ipconfig". Ilyet fogsz kapni:


Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:


Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . :

Kapcsolati szintű IPv6-cím . . . :

IPv4-cím. . . . . . . . . . . . . :

Alhálózati maszk. . . . . . . . . :

Alapértelmezett átjáró. . . . . . :


Mi az IPv4 címe? Ezzel előrébb kerülhetünk kicsit.

2013. dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!