Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetem hirtelen lelassult,...

Internetem hirtelen lelassult, egyik napról a másikra. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
két nappal ezelőtt kezdődött.. igazából hetek óta érzem hogy valahogy nem olyan mint kéne de igazábol most döglött le igazán. kábelesen netem van 5megabites állitolag, 600al kéne hogy töltsön de napok óta 4-5el tölt és a weboldalak is rohadtlassúak, gyakorlatilag használhatatlan... mostis 1megabitet mér a speedtest. a szolgáltatót felhivtuk már kiküldtek egy embert ami csinált valamit de ugyanolyan szar maradt. mi a teendő? már a rendszert is ujraraktam de semmi.. most egy programot nembirok letölteni mert olyan lassú... valaki valamit tudna segiteni? :/
2013. nov. 13. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Módszeresen ki kell mérni hogy mi a szar. A router nélkül mérj, a T-akármi hivatalos sebességmérő-oldalán. Ha úgy is rossz, kérj kölcsön egy modemet, kábeleket próbáld ki.


Ha ez után is rossz akkor semmit nem tehetsz, legfeljebb telefonon ösztökélheted a szolgáltatót, esetleg (hűségidőn túl) válthatsz gondosabb szolgáltatóra.

2013. nov. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 levis56 ***** válasza:

5 Mb csomagnál a garantált letöltés 1 MB azzal rendesen működik nem azzal lesz a baj,ez egy általános válasz a problémádra amit linkelek próbáld ki.

[link]

2013. nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
garantált 5kb/s-os letöltési sebesség?:D nenézzenek már hülyének
2013. nov. 13. 20:29
 4/7 anonim ***** válasza:

A garantált a szerződésedben van. (Nem 5 hanem 125kbps jobb helyeken.)


Egyébként rendesebb szolgáltatónál a maximum fölé is mehet a Speedtest, a fosoknál meg a garantálttal takaróznak (ettől még hívhatod őket hogy nagyon lassú, amíg váltani tudsz).

2013. nov. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 levis56 ***** válasza:
A kérdésedben az tírtad "most is 1 mbitet mér a speedtest",nálam 5 mbites csomagnál 1 mbit jött le garantáltban így nem is kérhetnék többet.
2013. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
abban a pillanatban annyi volt.. most a speedtest 0.26ot mér szóval eléggé változó és egyik percről a másikra :/
2013. nov. 13. 20:59
 7/7 levis56 ***** válasza:
Vedd elő a szerződésed ha a garantáltat nem tudják biztosítani szolgáltatót kell váltani. Nem elégséges szolgáltatás indokkal a hűségidőt is fel lehet mondani.
2013. nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!