Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kössem össze normálisan...

Hogyan kössem össze normálisan az ADSL modemet WIFI routerrel?

Figyelt kérdés

Most vettem egy WIFI routert, mindent végigcsináltam a telepítése útmutató segítségével, de valami baj van a kapcsolattal.

Szóval az ADSL modem egy D-Link DSL-360R a WIFI pedig ds-link ds-wr150n.


A modembe megy az ADSL kábel, és a WAN port pedig a router WAN portjához csatlakozik. A router egyik LAN portját pedig a gépre kötöm.


Aztán belépek a router ipjével a beállításokba, ott végigcsináltam, hogy automatikusan lekérje az adsl adait stb.. elvileg jó is lenne mert végigcsináltam, de aztán az normális, hogy az ADSL csatlakozás nem megy végbe? Ott a WAN port lekérése közben elakad/hibát ír ki, de net kapcsolatom hol van hol nincs, meg a telefon is látja elvileg a wifit, de nem mégsincs kapcsolat...



2013. dec. 7. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Általában ADSL esetében PPPOE kapcsolatra kell állítani és beírni a felhasználónevet+jelszót amit a szogáltató kiosztott. Ezt megtetted?
2013. dec. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbálj szoftvert frissíteni, illetve nézd meg a router firmware-ét, hogy a legújabb-e, lehet bug(hiba).


Az adsl modemben nincs router funkció? Nem lehet hogy ugyanaz az alhálózata mind a kettőnek? Kapcsold ki a dhcp-t a modemben, ha van, és csak a routert hagyd.

2013. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kösd a modem kábelét a gépedhez! Úgy megy-e a net?

Ha igen, akkor a routerben ne az autómatikus felismerést tedd be, hanem manuálisan állítsd be az adatokat. Nekem is D-link routerem van. Annál se megy az autómatikus felismerés. Mindent kézzel kellett beállítsak.

A teló meg azért észleli a wifit, mert a router megosztja a wifit, viszont internetet nem tudd hozzá adni.

2013. dec. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Manuális beállításnál nem gáz, hogy dinamikus IP-m van? Vagy az nem számít? Amúgy a modemem csak nagyon alap, egy ADSL és Ethernet kábel megy bele csak és csak modemmel megy a net rendesen.
2013. dec. 7. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Nemgáz. (Ne az IP-t állítsd be...)
2013. dec. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na most reseteltem a routert, megint megcsináltam. Bár a felhasználónév/jelszt eddig is én írtam be, szóval nem azzal lehetett a gond, nem tudom, hogy a DNS jó-e automatikusan,de láttam, hogy be volt pipálva, hogy "use router as DHCP server", azt szedjem ki vagy ne? Meg most is routerre kötve netezek, de van, hogy azt jelzi a routernél a running status, hogy connected aztán meg disconnected...
2013. dec. 8. 07:12
 7/8 A kérdező kommentje:

Most találtam egy oldalt, ahol azt írja, hogy meg kell szüntetni a gépen beállított tárcsázást és automatikusra kell állítani a net elérést.


[link]


Nem tudom, hogy értette a tárcsázás megszüntetését, az automatikus elérés beállítását sehol nem találom, de töröltem a kapcsolatot és utána még a router beállításokba se tudtam belépni...

2013. dec. 8. 07:56
 8/8 A kérdező kommentje:
Na mindegy, igazából tesóm vette a routert, megvette a legolcsóbbat, de visszavittem ma és kicseréltem TP-Link-re ami egyből működik rendesen. :)
2013. dec. 8. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!