Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router modem nélkül?

Router modem nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok, vettem egy routert, tökéletesen működik, viszont a telepítési könyvébe olyan ábrákat rajzoltak le telepítéshez, hogy kell a router mellé egy modem is. Nos, én nem vagyok túlságosan jártas ebben a router, modem témában, de ha összedugom normálisan a routert (LAN kábel routerbe, routerből LAN kábel gépbe) akkor gépen nincsen internet, viszont telefonommal tudom fogni tökéletesen. Második problémám az, hogy én le szeretném kódolni, hogy ne lopják a netemet, így modem nélkül ez megoldható valahogyan, vagy muszáj leszek venni 1 modemet hozzá?

2013. dec. 6. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

"(LAN kábel routerbe, routerből LAN kábel gépbe)"


Ha ez megvan, akkor a géppel be kell lépni a router menüjébe és konfigurálni. Akkor tudod a wifit is lekódolni.

A routerhez kellett kapnod egy leírást, legtöbbször CD-t is.

Mi a pontos tipusszáma?

2013. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem leírni hogy telepítő cd-t nem kaptam hozzá. Pontosabban Dlink GO-RT-N150 easy router.

Szóval összedugni összetudtam, telefonról egyből ment minden, de amikor próbáltam sz.gépről felcsatlakozni azt írta hogy nincsen internetkapcsolat.:/

2013. dec. 6. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne még tudni, hogy eddig milyen jellegű volt az internetkapcsolatod?

Itt egy kép a lehetőségekről:

[link]

2013. dec. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Írtam privátot.:)
2013. dec. 6. 21:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Megkaptam, írtam oda is!

Nem tudom milyen használatit kaptál hozzá, de itt egy jól érthető:ftp://ftp.dlink.hu/go/GO-RT-N150/documentation/GO-RT-N150_Hasznalati_utmutato.pdf

Ha lépésről lépésre végigcsinálod, akkor jónak kell lennie, feltéve, hogy a helyi hálózatot is kialakítod, amiről a privátban írtam.

Ha mégsem menne, akkor egy Reset-et is csinálhatsz, amivel a router visszaáll az alap/gyári beállításra.

2013. dec. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!