Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Be lehet-e állítani Facebook-o...

Be lehet-e állítani Facebook-on, hogy az ismerősöm ne taggelhessen be sem postban, sem képeken?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm taggelt engem egy postban, olyan kontextusban, ahol nem szeretném, ha szerepelne a nevem. A falamon nem engedtem megjelenni, de az övén ott van. Vannak közös ismerőseink is, és zavar, hogy ők is látják. A postot az illető nem hajlandó levenni, de törölni őt nem szeretném az ismerőseim közül, mert nem annyira súlyos az ügy, ám engem mégis zavar.


Nem találtam beállítási lehetőséget arra, hogy megakadályozhassam, hogy a nevem az ismerőseim falán, csak úgy, bármely postban megjelenhessen. Egyáltalán van ilyen? Mert ha nincs, az személyiségi jogi szempontból, aggályos, mert ezek szerint bárki ismerős, a saját falán, bármikor, bármilyen kontextusban hivatkozhat rám a beleegyezésem nélkül?!?!


A jelentem!-funció sem vezet sehova, annyit ajánl fel, h kérjem meg az ismerőst, h vegye le a postot (ezen túlvagyunk), vagy blokkoljam az illetőt...


Belefutott már valaki ilyesmibe? Mi a megoldás?



2013. nov. 12. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ezeken már túl vagy, de azért leírom miket lehet tenni, bár lehet hogy ez se megoldás a problémádra. (személyes tapasztalatom nincs)


adatvédelmi beállítások, idővonal és megjelölés. Azon a részen, hogy "ki adhat hozzá dolgokat az idővonalamhoz", a felülvizsgálati kérelmet állítsd arra, hogy "be".

Majd lejjebb lesz olyan, hogy "mások általi megjelölésemre és megjelölésem ajánlására vonatkozó beállítások", itt is állítsd a felülvizsgálati kérelmet arra hogy "be".


De nem tudom ez mennyire hatásos. Viszont ha tényleg nagyon kellemetlen neked, amit a barátod művel és nem hajlandó levenni a megjelölést, akkor azért mégis talán elgondolkozhatsz rajta, hogy törlöd. Vagy csak vázold neki ezt a lehetőséget.

2013. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, ezt már próbáltam, de ezek a beállítások csak a saját idővonalamra vannak kihatással, az ismerősöméről sajnos nem tudom eltüntetni a rám való hivatkozást... :(
2013. nov. 12. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!