Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy routert, és egy router...

Egy routert, és egy router képes wifis tp-linket használok switchnek? A házi serverem a tp linken van---folyt lent

Figyelt kérdés
ami 192.168.1.xx ip-t használ, viszont a gép ami a tvre van kötve a t-home-s beltérire van kábelen kötve, és az 192.168.0.xx címeket használ, és nem látom vele servert, mert kívül esik. Hogy tudom ezt megoldani?
2013. nov. 10. 19:56
 1/3 anonim válasza:

Húúúhhh, egy kicsit kusza a hálózatod :) Írok egy példát, ha így beállítod menni fog:


Van 1db TP-Link routered használatban: annak az IP címe mondjuk: 192.168.1.1

Ebben a routerben a DHCP beállítás mondjuk:

START: 192.168.1.100 - 192.168.1.200


A másik eszköz amit switch-ként használsz, abban a DHCP-t kapcsold ki!!! - és bármi amit rákötsz (servered, munkaállomásod, stb.), csak a LAN2 - LAN4 portra legyen kötve. LAN1-en kötöd össze a fentebb taglalt routerrel.


A T-home beltéri egységre ne legyen kötve más, csak a TP-Link routered!!!! (Mellesleg megjegyzem, hogy a T-home beltérije önmagában egy router is, de ne bonyolítsuk...)


Tehát a kép:

T-Home modem router => TP-Link router => Switch => eszközök...


Így menni fog :)


----------

BB-SOFT.HU - Informatika

[link]

2013. nov. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehet hülyén tettem fel a kérdés, de köszönöm a gyors választ.

Tehát van a T-home , ami a router, ez van egyik szobában. Volt egy hosszú kábelem, amit átvittem a másik szobába, ahol a gép van ami server, ez a kábel megy bele a tp linkbe, s a tp-ből jön ki a serverhez egy kábel. A laposokkal látom a servert, mert a tp-nek a wifijéhez csatlakozik, viszont van egy barbone-om, amin a filmeket nézzük, de nincs még egy hosszú kábelem a tp linkhez, hogy minden egy hálózaton legyen, csak egy rövid, ami elér a t-home routeréhez, ide csatlakoztattam. Viszont a t-home router használja a 192.168.0.xx-et, és a tp link meg az 1.xx-et, és wan és lan nem lehet egy.... Tehét hogy tudom azt megoldani, hogy a 192.168.0.xx-en csücsülő filmes gépem lássa a 192.168.1.xx-en ülő serverem ?:) már próbáltam port fw-vel is úgy hogy a tp link ip-jét írom t-home routerbe, meg a serverét is, de a serverét alapból nem fogadja el mert külön subneten fekszik.. :) köszönöm

2013. nov. 10. 20:48
 3/3 A kérdező kommentje:

ok sikerült. T-home -> tplink 1-es port (dhcp off) -> server tplink 2-es port

T-home -> 2-es port barbone, s működik

2013. nov. 10. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!