Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha az adinisztrator jogtalanul...

Ha az adinisztrator jogtalanul tiltott le és kérésemre sem sikerül vissza regiznem magam feljelenthetem a honlapot és hol lehet ezt megtenni?

Figyelt kérdés
azèrt jogtalan mert a tèmához szoltam hozzá ès mert egyes embereket kritizáltam. A vèlemènyem nem tetszett egyeseknek( nem volt opcèn sem sèrtő sem durva) feltudom jelenteni a honlapot hiszem megsèrtettèk a szabad vèlemènyhez valò jogomat
2013. nov. 2. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem.

Nem sértettek meg semmit. Az az ő weboldala, a törvényesség határain belül ő döntheti el, hogy mi kerüljön ki rá, meg mi nem.

Gondolj bele fordítva! Ha Te üzemeltetsz egy akármilyen weboldalt, szerinted én követelhetném, hogy az én véleményem is kerüljön ki oda?

Egyébként igen, jogod van a szabad véleménynyilvánításhoz. (Mint ahogy neki is.) Szóval semmi nem gátol meg abban, hogy készíts egy saját weboldalt, és ott kifejtsd a véleményedet.

2013. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 karesz01 ***** válasza:

"feltudom jelenteni a honlapot hiszem megsèrtettèk a szabad véleményhez való jogomat"

Nem tudod feljelenteni mivel a kritikádat megírtad , így nem sérült a szabad véleményhez való jogod


Emlékeztető : "a témához szóltam hozzá és mert egyes embereket kritizáltam"


A kritikával vigyázni kell , mert nem vagyunk egyformák , így nem is reagáljuk le azt egyformán .

Azaz ami neked nem opcén , nem sèrtő , sem durva az másnak már az lehet .


Ezért fordult ehhez az eszközhöz(lehetőséghez) : feljelentett az adott honlapon .


A moderátor és/vagy adminisztrátor kivizsgálta az ügyet , majd megnézte a fiókod előéletét ,

ezután meghozta döntését a szabályzat alapján , és TILTOTT


Az előéletet abban figyelte , volt-e már ilyen ügyed , mivel akkor esetleg szigorúbb ítéletet kell hoznia .

(ha nem volt akkor az első fokon lehetséges 3 nap tiltást alkalmazta*)


*Minden oldal szabályzata egyes helyeken eltérő lehet , így a szabályzatban megnézheted (mi mikor milyen) ,

itéletett kell használnia az adminisztrátornak .


Tiltás : nem egyenlő a fiók törlésével

A tiltás az oldalon valószínűleg időtartományhoz van kötve .

Miután a tiltás időtartalma lejár ismét használhatod a honlapot .


"kèrèsemre sem sikerül vissza regiznem magam"

Az adminisztrátor megvédett egy újabb szabálysertéstől : dupla regisztrációtól


---

"feljelenthetem a honlapot"

Ezek után , mi alapján is akarod feljelenteni a honlapot ???


-Nem sérült a szabad véleményhez való jogod

-Megvédett egy újabb szabálysertéstől : dupla regisztrációtól

-Az oldalra nem is tudtál volna regisztrálni , ha nem fogadod el a honlap szabályzatát ,

ami alapján kaptad a büntetést

-és végül ha tiltás időtartalma lejár újra használhatod a honlapot


---

"ès hol lehet ezt megtenni?"

Valószínű a rendőrségen lehet feljelenteni egy honlapot

2013. nov. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hogyan tilt le mi a menete? Ip cim alapján?
2013. nov. 2. 22:46
 4/7 karesz01 ***** válasza:

Amikor a honlap bejelentkező oldalán vagy , akkor beírod a felhasználó neved és a jelszavad ,

majd a belépés gombra klikkelsz (aktív állomány fiók esetén , be tudsz lépni azaz aktiválod magad a fiókod)


Amikor a honlap bejelentkező oldalán vagy , akkor beírod a felhasználó neved és a jelszavad ,

majd a belépés gombra klikkelsz (inaktív állomány fiók esetén , nem tudsz belépni mert a fiókod én irányítom)


A fiókod tartalmát adminisztrátor rang miatt részletesen látom .

(Az adminisztrátor rang miatt mindenkiét látom)


Mikor tiltom a fiókod , elveszem tőled a lehetőséget , hogy magad aktiváld(beléphes) a fiókodba .

A tiltáskor meghatározom a tiltás időtartományát és aktiválom a beállítást a fiókodra .

(inaktív állományba kerülsz , az általam meghatározott időtartományra és elveszem tőled a lehetőséget ,

hogy magad aktiváld(használd) a fiókod .


A rendszer az általam beállított időtartományt visszaszámolja ,

majd automatikusan vissza kerülsz aktív fiók állományba , ha lejár a beállított idő .

(nekem csak felugrik egy kis ablak , hogy aktív állományba került ez a fiók és néhány adat fiókról)


Ha a fiókod aktív állományban van , akkor te irányítod

Ha a fiókod inaktív állományban van , akkor én irányítom


Az alábbi lehetőséget veszem el tőled :

(a fiókod inaktív állományba helyezésekor )


-bejelentkezés (belépés) a fiókodba (aktiválás)

-a fiókod tartalmának frissítését(lájkolás, kommentálás, játék, ...stb.)

-kijelentkezés (kilépés) a fiókodból (inaktiválás)


Ha be vagy jelentkezve , és én átveszem a fiókod irányítását , akkor neked bezáródik .

Ha nem vagy bejelentkezve és én átveszem a fiókod irányítását , akkor te nem tudsz belépni .

2013. nov. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A honlap tulajdonosa letud teljesen tiltani? A tiltáshoz ip cimemet használja?
2013. nov. 3. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne szerencsétlenkedj már :/

Tiltani technikailag lehet: IP alapján, ami ugye dinamikus IP-nél semmit nem ér önmagában. Lehet a gépeden elhelyezett cookie-val tiltani, amit ugye lehet törölni. Meg lehet e-mail cím alapján tiltani.

Ha azóta más az IP-d, törlöd a cookie-kat, és egy tök más címről újra regisztrálsz (és lehetőleg nem olyan névvel, amiről lerí, hogy te vagy), senki nem fog rájönni, hogy te regeltél újra.

2013. nov. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hogyan kell cokie eltávoitani
2013. nov. 4. 12:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!