Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Másnak is van gondja a UPC-vel...

Másnak is van gondja a UPC-vel? Értékelhetetlen f*s az internetünk.

Figyelt kérdés
Beköttettük a netet+kábeltévét kb. 3 hete. Szerelő kötötte be, én nem is értek hozzá. Mikor megcsinálta, mondta, hogy nézzem meg, működik -e a net. Megnéztem, és akadozott. Erre azt mondta, hogy ez normális, mert egész nap frissülni fog a net. Hát utána sem lett jobb, lassú volt nagyon. Betelefonáltam, hogy ez gáz (vagy 20 percig tartottam a vonalat, mire kapcsoltak), mondták, hogy igen, ők is látnak lassulást, kijönnek. Kijöttek, és mondták, hogy a szerelő rosszul kötötte be az egész rendszert, mert nem a főkábelt osztotta el 3 felé (net+2 TV), hanem az egyik TV-t, így érthető, hogy lassú a net. Megcsinálta, csinált speed testet is (amit az előző szerelő nem csinált), és működött. Akkor pár napig jobb lett a net, de most megint lassú, mint az atom, feltöltésünk meg konkrétan nincs. A munkámat sem tudom végezni rendesen, pl. a dropboxba egy 75 MB-os fájlt sem tudok feltölteni, mert azt írja ki, hogy 24 óra, mire feltölti. Telefonáltam, de szerintük az én gépem a szar, "biztos a wifi kártyája rossz". Aha. Akkor máshol miért tudok wifizni? És ezért a szarért, amit szolgáltatásnak nevezek, kifizetek 7000 forintot. Mit tudok tenni?
2013. okt. 17. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Felmondod azonnal.
2013. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anti paladin ***** válasza:
Ügyfélszolgálat és arra hivatkozva, hogy a feltöltési minimumod nem éri el a szerződésben meghatározott értéket, megfenyegeted őket, hogy vagy azonnal helyrepofozzák, vagy feljelented őket az illetékes szervnél (fogy. védelem talán, nem vagyok biztos) és egyben a szerződést is felbontod. Ekkor valamit lépni fognak. Előtte azért bogarászd át alaposan a szerződést.
2013. okt. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

tesó,mielőtt kiröhögteted magad az UPC-nél ,mérd meg a neted sebességét,és írd meg ide vissza ,


[link]

2013. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

még csak az kéne, hogy a UPC röhögjön ki...


az oldal szerint a letöltési sebességem 2.14 Mb/s, a feltöltési sebességem 0.44 Mb/s.


ezen maximum én röhöghetek, kínomban :(


a UPC speed testje szerint a letöltési sebességem 3.7 Mb/s, feltöltésinél meg azt írja, hogy error. ennyit a csodás 60-as netről.

2013. okt. 17. 16:20
 5/13 A kérdező kommentje:
ja, és a háttérben nem fut semmi, se torrent, se semmi más. hacsak a gyakori nem zabálja a netet :D
2013. okt. 17. 16:21
 6/13 anti paladin ***** válasza:
Azon mérés alapján a letöltési sebességed van csak alatta a garantáltnak. Viszont az ő tesztjük szerint az is rendben van. :(
2013. okt. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

upc oldalán ez áll:


Maximális letöltési sebesség 60 Mbit/s

Maximális feltöltési sebesség 6 Mbit/s


a 0.44 még igencsak messze van a 6-tól...

2013. okt. 17. 17:00
 8/13 anti paladin ***** válasza:
A garantáltat kell nézni, nem a maximálisat. A speedtest 0.44 Mbyte/s-a az 3.52 Mbit/s.
2013. okt. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Garantált leltöltési sebesség 20 Mbit/s

Garantált feltöltési sebesség 3 Mbit/s


ehhez képest szerintem a 2.14 Mb/s letöltés, és 0.44 Mb/s feltöltés szar.

2013. okt. 17. 17:25
 10/13 anonim ***** válasza:
A mért értêkek mind a garantált fölött vannak, ez teljesen szabályos.
2013. okt. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!