Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a probléma a VPN-el?

Mi lehet a probléma a VPN-el?

Figyelt kérdés
Adott két gép, mindkettőn ugyanaz az operációs rendszer fut, ugyanaz a VPN kliens ugyanazon verziója van telepítve, és ugyanaz a netszolgáltató, és az egyik gépen, működik a szolgáltatás, a másikon pedig nem. Nem arról van szó hogy ugyanazzal a felhasználóval próbáltam belépni a másik gépen, hanem két teljesen független számítógép, két független account-al. Megpróbáltam egy másik VPN szolgáltatást de azzal is ugyanígy jártam. Tehát valami a gépen hibádzik de nem tudok rájönni mi lehet az. A hardverekkel lenne a probléma? Mert csak abban nem egyeznek meg...

2013. okt. 2. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy tűzfal foghatja meg valamelyik portot. Ezt legalábbis nem írtad, mint hogy ugyanaz lenne.

Valamint azt sem írtad, hogy hol akad el. Az is lehet, hogy a szerver nem fogad az egyik gépről.

2013. okt. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mindkét gépen kikapcsoltam a vírusirtót, a windows tűzfalát nem piszkáltam egyiken sem, valamint, mivel egyetemi hálózaton vagyunk, még egy tűzfal van a láthatáron ami elvileg nem okoz fennakadást mivel az egyik gépen működik, miért kivételezne másikkal (ez saját meglátás). A bejelentkezés mindkettőnél megvan, sőt végigfut az egész folyamat majd az írja hogy "connected". De ha a böngészőben whatismyip.xyz oldalon megnézem, amelyiknél működik, annál a VPN szerver ip-címe látszik, a másikon még mindig a saját ip-t mutatja... remélem elég részletes volt, ha még valami hiányzik akkor leírom, és nem mellesleg köszönöm a segítséget.
2013. okt. 3. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!