Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kell-e nekünk a 120-240...

Kell-e nekünk a 120-240 mbites internet?

Figyelt kérdés
Nekem most 20 mbit/s netem van, de csak ritka esetben éri el a maximumot, átlagban 9-10 Mbit/s a letöltési sebességem és ez állítólag ez akkor sem lenne több ha 120 Mbit/s netem lenne mivel a kiszolgálók miatt nem éri el a maximumot, nem a sávszélességem korlátoz be.

2013. szept. 10. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem kéne...
2013. szept. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazad van, valóban sokszor már ezt sem képesek kiszolgálni a szerverek. Ugyanakkor párhuzamos letöltésekkor, vagy ha több felhasználó is egyszerre akar letölteni, akkor jól jöhet a gyorsabb internet.

Másik tényező, hogy az internetcsomagok döntő többsége aszimmetrikus, azaz a feltöltés sebessége sokkal kisebb, mint a letöltésé, márpedig ez a mai cloud-centrikus alkalmazásoknál (hogy a seedelésről ne is beszéljek:)) sokszor már kevés.

2013. szept. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 50Mbit van, több eszközzel lóghatunk rajta, de lényegében/javarészt két asztali géppel használjuk. Szerintem ez már elég jó sebesség, nem érzem, hogy nagyobb kéne....igaz a feltöltés bizonyos esetekben lehetne több is, de nálunk arra sincs nagy szükség. A játékaim nagy részét is netről telepítem (Steam/Origin) és nem ijedek meg, ha a gém 19GB helyet igényel. Persze minimális ráfizetéssel lehet nem mondanék nemet a 120Mbit-re sem (csak, hogy elégedettebben aludhassak el), de nagy szükségét valóban nem érzem...a 240Mbit meg egy letöltési szálon szerintem is csak nagyon ritkán használható ki, de ha sok gép lóg rajta és/vagy a felhasználók harcore módon töltögetnek, akkor jó lehet. Ha adnak mellé mondjuk 20Mbit feltöltést, akkor annak is lehet előnye, ha valakinek ez számít (pl arányszámlálós trackeren akar domborítani).
2013. szept. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most még pl. a 40/20as digis neten is dilemmázom, mert a gépem is régi, és még a 20/10es netünk is leterheli max. letöltésnél+feltöltésnél a gépet(főleg a vinyót), meg elég is az a tempó.

De ha amúgy sem használod ki, akkor meg talán fölösleges is több pénzt kiadni érte.

2013. szept. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gondom nekem az, hogy nem szinkron netet ad a upc, így hiába vagyok meg a 20 megás nettel, mégis nagyobb csomagot kell választanom, hogy meglegyen a megfelelő feltöltési sebességem. És itt nem feltétlenül torrentre kell gondolni, de webprogramozó vagyok, elég sokat töltök felfelé, de videofeltöltés is klasszikus példa amire jó, ha nem órákat kell várni.


Amúgy a 120-as net jóság ám, főleg osztott net esetében, hiszen így mindenki gyorsan tud letölteni, még ha konkurens letöltések futnak akkor is.

2013. szept. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!