Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a különbség "troll" és...

Mi a különbség "troll" és "troll" között?

Figyelt kérdés
Olvasom néha a hírekben hogy internetes trollokat tartóztattak le. Mitől minősül már a trollkodás bűnözésnek és meddig számít még viccesnek? Egyáltalán ha a trollkodás (vagyis a bűnözés) büntetendő akkor pl. az ezen az oldalon vicceskedőket miért hívják ugyanúgy trolloknak? Gondolom az azért még nem bűnözés :D
2013. szept. 9. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még ilyent nem olvastam. Talán írhatnál példát...
2013. szept. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"internetes trollokat tartóztattak le"

Tudsz egy linket egy ilyen hírről?

2013. szept. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

Ma is láttam valahol egy hírt hogy épp egy internetes trollt vernek bilincsbe, és van egy hír a neten hogy egy kanadai lány fórumos zaklatóit verték bilincsbe mert a lány öngyilkos lett.

Mondjuk akik idáig elmerészkednek azok meg is érdemlik.

2013. szept. 9. 22:08
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 és #2: Google, gyerekek! :D

[link]

2013. szept. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha el is olvastad, akkor látod, hogy ezek nem szimpla trollok, hanem zaklatók. Bár szerintem a hatóság túlzásba esett pár esetnél.

A kérdésre válaszolva, manapság mindenkit trollnak hívnak, aki hívatlanul és/vagy oda nem illő módon jelenik meg egy nyílt fórumon. Van, aki unatkozik, és fárasztó poénokat nyom mindenre, és van aki zaklat egy kiválasztott konkrét személyt. Előző szimplán értelmi fogyatékos, a második sok államban bűntettet követ el. Országtól és büntető gyakorlattól függ, hol a határ a kettő között.

2013. szept. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!