Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a különbség a kábelnet...

Mi a különbség a kábelnet (LAN) és a Kábelnet (modem) között a diginél?

Figyelt kérdés

[link]


Tehát netet szeretnék bekötni,pontosabban átszerződni máshová. Most t-mobilnál vagyok és optinet csomagban. (itt valami optikai kábellel jön a jel, tv, telefon, internet, és van egy modem amibe belecsatlakozik.) Eddig a digi tűnik a legjobbnak árban. De nem értem mi a különbség a 2 ajánlat között. Mi a különbség a LAN és a modemes net között? MElyik az előnyösebb amennyiben most sem tv sem telefon nem lenne mellé beköttetve?

Nem szeretnék eleve tudatlanul bemenni intézkedni, hanem úgy hogy van valami fogalmam arról mit szeretnék, mi mit jelent.


Illetve amit tudok, hog két különböző típusú kábelen jön be a net.

Ezért még azt is tudni szeretném hogy ha van egy routerem, azt mindkét kábelhez hozzá tudok kötni, vagy van különbség esetleg a csatlakozók között is?


2013. aug. 25. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Most t-mobilnál vagyok és optinet csomagban"

Az T-Home lesz. A T-Mobil mobiltelefonokat és mobilinternetet ad. Bár egy cég, de két különböző brand.


"Mi a különbség a LAN és a modemes net között?"

A LAN FTTx rendszerű, tehát a házig megy el az optikai kábel, majd a T-Home Optinethez hasonlóan kapsz egy végberendezést, amibe belemegy az optikai kábel, és kimegy belőle az Ethernet-kábel a számítógépeknek/set-top boxoknak/egyeneknek, illetve az analóg telefonoknak a telefonkábel.


Társasházaknál az optikai kábel a lépcsőházban található switchbe megy, onnan pedig Ethernet-kábelt kapsz.


A kábel meg kábeltelevíziós rendszerű. A szolgáltató optikai gerinchálózata elmegy az utca végén levő CMTS-berendezésig, abból koaxkábel megy el hozzád, ahol belemegy egy elosztóba. Az elosztó egyik része megy a TV-hez vagy set-top boxhoz, a másik fele meg a kábelmodemhez, amiről az Ethernet csatlakozású számítógépek/egyebek működnek.


Én szerény véleményem szerint - ha már mind a két rendszerű lehetőség rendelkezésre áll - az FTTx rendszerű megoldások mellett tenném le a voksom. Az optikai kábel zavarvédettebb, nem okoz interferenciát, szóval stabilabb kapcsolatot eredményez.

2013. aug. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jajj igen a T-Homot véletlenül írtam T-mobilnak, csak reflexszerű elgépelés volt :)


Tehát ha jól értelmezem a válaszod akkor a kábelnet (LAN) hasonlít a mostani T-Homos rendszerhez.

Illetve ahogy írtad a lépcsőházunkba van is valami digi feliritu "doboz" (Én csak doboznak hívom) akkor azt hiszem ezt nevezhetted te switch - nek.

Ezek szerint ha jól sejtem azért teszik be ezt már eleve a lépcsőházakba, mert azt célszerűbb itt beköttetni?


Na már talán kapiskálom, de szőke vagyok én ehhez :D

2013. aug. 25. 22:49
 3/4 A kérdező kommentje:

Még egy apróság:

maximális le és feltöltési sebesség.

Mbps

Mbit/s A két rövidítés ugyanazt a mértékegységet jelenti?


10 / 1 Mbit/s

20/10 Mbps


A két maximális le és feltöltési sebességből az utóbbi a jobb?

2013. aug. 25. 22:57
 4/4 anonim ***** válasza:

A Mbps és a Mbit/s ugyanaz a rövidítés: Megabit/másodperc.

Mivel az adatátviteli technikában a bit/másodperc a frekvenciához köthetőm ezért az SI decimális-prefixumok használatosak, tehát 10 Mbps = 10000 kbps = 10000000 bps.

Bővebben: [link]


"10 / 1 Mbit/s

20/10 Mbps "

Természetesen a második. De vigyázz, ezek maximum értékek!

2013. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!