Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szülinapi üzenet idővonalon...

Szülinapi üzenet idővonalon vagy üzenetben?

Figyelt kérdés
ti hogy szoktátok elküldeni facebookon a születésnapi jókívánságotokat? kiírjátok az idővonalára vagy csak simán üzenetben. és ha egy illetőnek sok ismerőse van és mondjuk sokan írtak az idővonalára, te pedig üzenetben küldesz egyet az nagyon külön oszlik, mármint a xy értesítés mellet egyetlen üzenet lesz mert csak te vagy olyan hülye hogy üzengess?

2013. aug. 17. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Én üzenetben küldöm, annak aki közeli ismerősöm. Talán válaszol is, és egy kicsit elbeszélgetünk.

(Persze leginkább felhívom telefonon.)

A face által felkínált xy-nak születésnapja van, írj a az idővonalára dolgot csak távolabbi embereknél használom, mert még egy képet sem lehet csatolni.

De ha bemész a profiljába, akkor az idővonalra is tudsz képet feltölteni.

Az idővonalnak meg az az előnye, hogy felhívod vele (mert ők is látják) a közös ismerőseitek figyelmét, hogy ne feledkezzenek meg ők se.

2013. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ja hogy pl xy írt xz idővolára, értem. akkor lényegében nem olyan gáz az üzenet.

köszi

2013. aug. 17. 11:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Az üzenőfalas lehetőséget én negatívként élem meg, ez eléggé személytelen. Azért írnak az emberek mert "illik", és nem azért mert szándékukban áll. Az oldal felhívja a figyelmet, látod hogy más is írt, a kezdőlapon egy gombot kell lenyomnod hogy te is írj egy sort és letudd 1 évre az egészet.

Ehhez képest a levél küldése személyesebb dolog, ha más módon nem tudja felvenni a kapcsolatot veled az ismerős akkor is legalább egy levelet megfogalmaz.


Egy teszt: az elmúlt években többször módosítottam a születésnap kijelzését, figyelve hogy kiket és milyen módon befolyásol.

Az egyik évben be volt kapcsolva, és kb. tízen írtak az üzenőfalra. A másik évben ki volt kapcsolva egész nap, és csak éjfél előtt lett megjelenítve. Egész nap senki nem írt, csak miután megjelent. A következő években is hol megjelent a születésnap, hol nem, és aszerint vagy senki nem írt, vagy többen is.

Én ebből a következőt vontam le: mivel a Facebookon ott van mindenki, és az oldal kiírja a születésnapokat, úgysem tartják fejben egymásét az emberek. Ha megjelenik a jelzés, akkor írnak egy sablon szöveget, te meg azt hiszed hogy mennyi kedves ember gondolt rád. Ha ez eltűnik, akkor már senki nem keres. És nekem csak kb. 120 ismerősöm van, rokonok, volt osztálytársak vagy akivel tartottam a kapcsolatot és nem random emberek bárhonnan.


Megkérdezve 1-2 embert mások is az üzenetet kedvelik jobban, így ha hozzád közel álló emberről van szó, szerintem üzenj.

A kérdésre válaszolva: én személyesen vagy sehogy, a fenti dolgok miatt. Amilyen jól össze tudta szedni az embereket az oldal egy felületre, úgy el is idegenítette őket egymástól.

2013. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
annyira azért nem közeli, sőt. és tulajdonképpen nem is azért írom mert ott van a jobb felsőben az emlékeztető. de én amúgy mindíg üzenetet szoktam írni ha közeli ismerős ha nem (így sem látják mások hogy kinek mit írtam), ez az idővoalas megoldás amúgy nekem sem nagyon jön be
2013. aug. 17. 15:38
 5/9 A kérdező kommentje:
és amúgy hogy kell elrejteni a saját születésnapodat hogy másnak ne legyen ott a jobb felsőben? (csakhogy ezért ne kezdjek új kérdést)
2013. aug. 17. 15:40
 6/9 anonim ***** válasza:
A Névjegyedben tudod szerkeszteni. Ha nem láthatja valaki, akkor értesítést sem kap róla.
2013. aug. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

névjegy-alapadatok, és akkor ott nyílvásosról csak én-re, és nem lesz, eseményekben, adatlapomon-gondolom

köszi a válaszokat

2013. aug. 22. 00:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy elrejtheted csak az évet is, akkor az eseményekben benne lesz, de nem lesz odaírva, hogy hányadik.
2013. aug. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igazából az eseményekből is el akartam rejteni (mármint másnak az eseményei között ne legyen)
2013. aug. 22. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!