Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Letöröltem magam FB-ról. Ez a...

Kacsacsoruemlos kérdése:

Letöröltem magam FB-ról. Ez a közösségi oldal egy "drog"?

Figyelt kérdés

Komolyan mióta nem vagyok fenn, olyan mintha jelentkeztek volna az elvonási tünetek. Úgy érzem sokkal távolabb kerültem az emberektől azóta. Olyan mintha kicsit kívülálló lennék, de már kezd bevillanni, hogy ez csak egy hülye netes oldal és ennyi.

komolyan ez az egész olyan mint a drog, ijesztő! Mi a véleményetek?

Ja és amikor még "benne voltam" nem tudatosult, hogy FB függő vagyok. De most már rájöttem.



2013. aug. 13. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Mi ez? Nem itt kel kisírni magad..

Igen drog

Nem, nem törölted le magad, csak felfüggesztetted a fiókod

2013. aug. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Jól tetted, én is ezt csináltam. Ma is azt veszem észre, hogy az ismerőseim folyamatosan a telefonukat nyomkodják... Idegesígő. Teljesen egyetértek veled, ugyanis függőséget okoz.
2013. aug. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na igen, ez a másik, h társaságban is előkerül a telefon, és a FB. Mondjuk én is ilyen voltam, és reflex szerűen csekkolgattam, h jött-e üzenet, vagy valami. De "kívülállóként" még durvább látni ezt az egészet. Mintha valami szekta lenne, és ha nem vagy benne nem vagy ember. Már csak azért sem fogok vissza menni, és vállalom, hogy nagyon sok emberrel megszakad a kapcsolatom.
2013. aug. 13. 22:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem megoldás. Szükség van a közösségi oldalakra csak éppen nem úgy ahogy az emberek 95%-a használja. Szükség van rá, azért hogy régi ismerősökről, volt osztálytársakról, messze lakó rokonokról tudj meg dolgokat, esetleg az elérhetőségüket, ha valamiért fel akarod venni velük a kapcsolatot, vagy csak szimplán érdekel mi van velük, ilyesmi. Én kb. évente 2-3szor járok fel, hogy visszaigazoljam azt AKIT TÉNYLEG ISMEREK (ez kb. úgy 10%-a azoknak akik bejelölnek), esetleg megnézem a régi ismerősöket, hogy merre dolgoznak, hol laknak. Nincs is igényem többre és nem is érdekel a többi része. Pedig a munkám és a hobbim is számítógépes, tehát megtehetném, hogy napi 12-14 órát döglök előtte, de marhára nem tud lekötni az egész.
2013. aug. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4: ez igaz, de nagyon könnyű átesni a ló túloldalára. a mértékkel való FB-zást csak egy hajszál választja el a függőségtől. Észre sem veszi az ember, és már órákat tölt a közösségi oldal előtt. És az az 5% bölcsen csinálja, de nagyon nehéz ezt tartani.

Valóban szükség van rá, ezzel egyetértek teljesen. Csak mértékkel.

2013. aug. 13. 23:08
 6/9 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy csak te tetted ezt. ha egyszerre az összes ismerősöd befejezné a facebook-ozást, akkor 1-2 hét, és látszódni fog az az elfogadás, hogyha valamit akar, akkor felhív, vagy személyesen megkérdezi. de sokkal egyszerűbb lenne a mértéktartás, én is megtaláltam azt az egyensúlyt 2-3 év elteltével, hogy csak kapcsolattartásra használjam, és ha társaság van, akkor lebeszélem valakivel. ehhez persze legalább egy 600 ember megfordult az ismerőseim körében, de aki jobbnak látta a netenbeszélgetést, azt pár hónap alatt leépítettem. ma már elértem, hogy van legalább 8 olyan ember az amúgy 920 ismerősöm között, akivel találkozgatok normálisan. ez már eredmény :D
2013. aug. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges dolog törölni magad. Egyszerűen az eddigi kedvelt oldalaknál rá kell kattintani a mégsem tetszik-re, vagy kivenni a pipát az elől, hogy megjelenjen a hírfolyamodban.

Át kell bogarászni az ismerőseidet és beállítgatni, hogy kitől milyen dolgokra vagy kíváncsi. A legtöbbnél doszt elég, ha a legfontosabb események megjelennek, van akinél még az sem kell.

De nyilván van néhány ember, aki tényleg érdekel, ha törlöd magad, velük is megnehezíted a kapcsolattartást.

Ez egy ingyenes beszélgetési forma, képküldési lehetőséggel. Ugyanúgy elég naponta néha ránézni, mint az e-mailekre. Én például ezen beszélem meg, hogy mikor skype-oljunk egy ismerősömmel (csak eggyel szoktam).

2013. aug. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos mindenkinek lesz majd okostelefonja. És mindenki azon facebook-ozik majd, kivétel nélkül.
2013. aug. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 delusion ***** válasza:

Az ilyen kérdésekkel az a gond, hogy túlmisztifikálják a facebook-ot.


Én pártatlan vagyok a témában, de legyünk őszinték.. ez csak egy közösségi oldal. A bizonyos "információs társadalom" (de rémes kifejezés ez) korában élünk, lehet utálkozni, ellenforradalmakat indítani, visszasírni az előző évszázado(ka)t...de van ennek értelme? A mai életkörülmények és feltételek között teljesen életszerű a Facebook. Szerintem elmondhatjuk, hogy az ember pár lépésnyire van attól, hogy számára az információszerzés szinte fiziológiai (legalábbis biztonságérzeti) szükséglet legyen. Ez messze nem jó dolog, szó se róla.


De ha nem lenne facebook, akkor - nyilván - lenne helyette más, de akkor meg azt csesztetnék az emberek. Nem facebook-on csetelnének, hanem Skype-on vagy MSN-en, nem ott játszanának, hanem mit tudom én, newgrounds-on vagy startlapon, a csoportok helyett pedig ott lennének a jó öreg fórumok. Tudom, hogy FB-on koncentrált mennyiségben kapjuk ezeket meg, mivel egy helyen vannak, nagyon könnyű ezeket kezelni stb., de semmivel nem rosszabb vagy jobb attól még, mint a fentebbiek.


Legalább akkora a hype a facebook körül, mint anno az SMS-ek és mobiltelefonok széleskörű elterjedésénél bő 10-15 éve...azt mindenki lenyelte, és (akár jó, akár nem) ezt is mindenki lefogja, vagy már rég elfogadta. Persze az is lehet, hogy egyik napról a másikra technofób lesz mindenki, de ennek jóval kisebb a valószínűsége.


Nem igazán szeretem a FB-ot, annyira nem is érdekel, de rengeteg olyan helyzet adódott már, amikor megkönnyítette az életemet, különösen a csoportok miatt. Mindenkinek szíve joga utálni, letörölni magát onnan, "régen - most" képeket készíteni a közösségi oldalak és a való élet korrelációjáról, de jóval kifizetődőbb és következetesebb lenne a kompromisszumos elfogadás (hogy mire gondoltam ez alatt? ajánlom például a 23:52-es választ).

2013. aug. 15. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!