Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért változik olyan nehezen...

Miért változik olyan nehezen az IP címem? És mit lehet tenni hogy megváltozzon?

Figyelt kérdés
Dinamikus IP címem van, de ha például megpróbálom az ipconfig-release-renew módszerrel megváltoztatni, ugyanaz marad. Vannak még módszerek amikkel lehetne próbálkoznom?

2013. aug. 9. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden resetnél más a Dinamikus IP, szóval nem dinamikus IPD-d van, bár nem erre a válaszra számítottál, szerintem
2013. aug. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van routered, akkor a fenti parancs csak a számítógéped, értsd belső IP címed újítja meg, magyarán a külső ugyan az marad, és mivel gondolom csak egy gép csatlakozik a routerre a belső se változik. Ahhoz, hogy a külső megváltozzon a routered MAC címét kell lecserélned, mivel a szolgáltató DHCP szervere egy bizonyos ideig, ez akár több hónap is lehet egy IP címet rögzít a a routered MAC címéhez, ami akkor változik csak meg ha lejárt a lejárati idő, illetve lecseréled a MAC címed. Remélem érthető voltam.
2013. aug. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az IP címemnél DHCP-t ír. Egyébként azt tudom hogy a dinamikus se változik bármikor.


Nincs routerem, de kössz az infót!

2013. aug. 9. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez esetben próbáld meg átírni a géped MAC címét, de jegyezd meg az eredetit, mert sok szolgáltató csak egyetlen bejelentet MAC címet engedélyez egy csatlakozási ponton, így ha állítod nem lesz neted addig, amíg vissza nem állítod az eredeti MAC címet, vagy nem szólsz a szolgáltatónak, hogy az új MAC címet rögzítsék.
2013. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!