Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehet két routert összekö...

Hogy lehet két routert összekötni?

Figyelt kérdés
Van egy Wifis t-home routerem, és abból továbbítottam egy kábelt, amit rákötöttem egy Linksys routerre, amit tovább egy PC-re, de a gépen nincs net. Mit kell csinálni?
2013. aug. 7. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:

egy kis olvasni valo:


[link]

2013. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lord Keri ***** válasza:

A két routert úgy kösd össze, hogy mindkét routernak a switch portjába dugd a kábelt (ne a WAN-ba).

A switch port az amiből 4 vagy 5 van.


Ilyenkor a második router csak switchként fog működni.


Arra figyelj, hogy csak az egyik routeren legyen beállítva DHCP server a másikon fix ip legyen.


Adott az első router a wifi-s annak mondjuk 192.168.0.1 az ipje, és DHCP-n 192.168.0.100-tól oszt ipt.

A második routert rakd ugyan ebbe a hálózatba mondjuk a 192.168.0.2-es IP-re és kapcsold ki, hogy ne osszon tovább ip-ket.


Ha így csinálod ahogy írtam, biztos, hogy működni fog.

2013. aug. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A másik router beállításaiba (ami 19..168.1.1 lenne) nem tudok belépni. Két gépen is kipróbáltam de nem megy.
2013. aug. 7. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!