Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért engedélyezik a torrent...

Miért engedélyezik a torrent oldalak üzemeltetését, és a fájlcserélö programok használatát?

Figyelt kérdés

Elörebocsátom, NEM a torrent ellen vagyok, magam is szinte napi szinten használom!


Csak érdekelne, hogy hogyan lehet ez legális? Hisz lássuk be (hacsak a magam példájából indulok ki) sokkal de sokkal kevesebbet költünk mozijegyre - DVD/video tékában pedig már vagy száz éve nem voltam. És gondolom ez a kettö a filmipar fö bevételi forrása.

De akkor miböl él manapság a filmipar? Miért éri meg még (anyagilag) filmet késziteni? Reklám bevéltel kilöve , hiszen letölteni csak magát a filmet töltjük, ellentétben a mozival, ahol azért csak benyomnak egy-két reklámot film elött. A torrent-oldalakon felvillanó reklámokra meg rá se nézek- gondolom más se...

Söt, mióta terjed az USB-olvasós TV (nekem is olyan van) már üres dvd-re sem költünk (amiben ha jól tudom van valami "artist juice" nevü illeték a szerzöknek), helyette ott a pendrive, amit csak egyszer veszünk meg.


Hogy is van ez akkor? :)



#film #fájlcserélö #szerzöi jog.
2013. júl. 20. 14:07
1 2
 11/13 anti paladin ***** válasza:
100%

"Dehát ezt hogyan tudnák ellenörizni az illetékes szervek?"


A szolgáltatók az adatcsomagok ellenőrzésével pillanatok alatt rájönnek, ha fáljcserél valaki. Más kérdés, hogy sokba kerül az infrastruktúra, ezért hacsak nem törvény kötelezi őket, nem nagyon csinálják.

Ill. másik megoldás mint ahogy itthon upc csinálja/ta, egy-az-egyben blokkolja/lelassítja a napközbeni p2p forgalmat

2013. júl. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

levis, ha nem vetted volna észre, kétszer is irtam hogy NEM a torrent ellen vagyok, söt...


Többieknek köszi a választ!

2013. júl. 20. 16:47
 13/13 uno20001 ***** válasza:
100%
@9: A Bittorrent protokoll NEM illegális.
2013. júl. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!