Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért engedélyezik a torrent...

Miért engedélyezik a torrent oldalak üzemeltetését, és a fájlcserélö programok használatát?

Figyelt kérdés

Elörebocsátom, NEM a torrent ellen vagyok, magam is szinte napi szinten használom!


Csak érdekelne, hogy hogyan lehet ez legális? Hisz lássuk be (hacsak a magam példájából indulok ki) sokkal de sokkal kevesebbet költünk mozijegyre - DVD/video tékában pedig már vagy száz éve nem voltam. És gondolom ez a kettö a filmipar fö bevételi forrása.

De akkor miböl él manapság a filmipar? Miért éri meg még (anyagilag) filmet késziteni? Reklám bevéltel kilöve , hiszen letölteni csak magát a filmet töltjük, ellentétben a mozival, ahol azért csak benyomnak egy-két reklámot film elött. A torrent-oldalakon felvillanó reklámokra meg rá se nézek- gondolom más se...

Söt, mióta terjed az USB-olvasós TV (nekem is olyan van) már üres dvd-re sem költünk (amiben ha jól tudom van valami "artist juice" nevü illeték a szerzöknek), helyette ott a pendrive, amit csak egyszer veszünk meg.


Hogy is van ez akkor? :)



#film #fájlcserélö #szerzöi jog.
2013. júl. 20. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem legálisak. Egyik sem.

A filmipar ezerrel megy a torrentezés, meg a többi fájlmegosztás ellen, külföldön is folyamatosan megy a lobbi.

G.

2013. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jah de a pendrivera is rá van b...szva az a ro.hadt jogdíj, mert rögtön feltételezik, hogy lopott anyag lesz rajta...


Mondjuk én pendriveot is külföldről vettem, mert feleannyi volt mit itt. A sok ingyenélő tró.ger sztár meg tőlem éhen is dö.gölhet.

2013. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De akkor miért nem tiltják be a torrent oldalakat?


Ujra hangsulyozom, nem ellenük vagyok!

2013. júl. 20. 14:40
 4/13 levis56 ***** válasza:
61%
Miért vannak éhes gyerekek?Miért nincs elég munkahely?Miért ilyen kevés a fizetésed?Miért nem segít senki a hajléktalanoknak? Soroljam?Pont ez foglalkoztat a legjobban hogy a sok ingyenélő a filmiparból nagyon jól élő miért nem adóztatja meg a neten nézhető filmeket mert szerinted így logikus? Nekem az lenne a logikus ha senki nem szenvedne hiányt semmiben. A filmeseket érdekli hogy mások éhen döglenek?Ezen agyalj.
2013. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az hogy egy bizonyos dolog érdekel még nem azt jelenti hogy más dolgokról nem veszek tudomást (hogyan lehet összemosni a torrentezést a gyermekek éhezésével? Jézusom!!! Tudod milyen messze van egymástol a kettö??)


Ettöl függetlenül én a torrenttel kapcsolatban tettem fel egy kérdést. vagy Te azt hiszed ha ezt a kérdést nem teszem fel attól jollakik egy éhezö gyerek?


megkérlek, hogy ha nem tudsz válaszolni a kérdésemre akkor legalább ne kötekedj, Kötekedés helyett inkább agyalj az éhezö gyerekeken, tudod...


Köszönöm!

2013. júl. 20. 15:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Be vannak tiltva. Mint a drog, csak érthető okokból azt kevésbé büntetik ha a fél országnak adatokat terjesztesz, mint a drogot.

Ha elkapják a torrent oldalak üzemeltetőit, akkor büntetés vár rájuk, ezért azok legtöbbször külföldről üzemelnek. Te is törvényt sértesz, amikor megosztod (seedeled) a letöltött tartalmaid.

De erről eddig semmi fogalmad nem volt?

G.

2013. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anti paladin ***** válasza:

Mert a torrentoldalak bezárása csak tüneti kezelés és mert n-ik bezárt oldal után megszületne az n+1-ik. Kifizetődőbb a felhasználókat korlátozni, hogy ne akarjanak torrentezni.

És a filmipar megél így is a mozibevételekből és dvd-eladásokból. Előbbinél csak nyavajognak, hogy a korábbi 30x-os bevétel most "csak" 10x-es, utóbbinál pedig ha a kritikán aluli Asylum stúdió vígan megél, akkor a normálisabbak pláne.


Ill. kezdenek rájönni, hogy a torrent felhasználható afféle ingyen reklámnak. Sokan miután megnézték torrenten, megveszik a mozijegyet vagy normálisabb helyeken online kölcsönzik.

2013. júl. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Dehogynem , tudtam róla! Dehát ezt hogyan tudnák ellenörizni az illetékes szervek? Kijönnek, becsöngetnek, és átnézik a gépemet?


Tudom hogy müködik a torrent,azt is hogy illegális, én a dolog hátterére voltam kiváncsi!

Ha már a drog példáját hoztad fel, egy drogost könnyebb tettenérni sztem...

2013. júl. 20. 15:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Maga a protokoll legális. A tartalom nem az. Ezért tudják nehezen bezárni az oldalakat. Mert a legtöbb oldal nem vállal felelősséget az ott közzétett tartalomért, csak a torrent szolgáltatást biztosítja.


"De akkor miböl él manapság a filmipar?"

Van ott pénz, ne csüggedjél... pl. a 3D-s mozi, meg IMAX, meg miatököm még annyira nem elterjedt otthoni használatban, tehát a középosztály inkább mozijegyet vesz párezerért, mintsem több százezerért kiépítse otthon a csillivilli technikát.


Egyébként meg folyamatosan próbálják bezárni az oldalakat, ha nem vetted volna észre, a kalózöböl címe is folyamatosan változik, és pár hónapja kilőtték a megaupload-ot, meg előtte még másokat. Folyamatosan megy ez, csak jogi procedúrák vannak.

2013. júl. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 levis56 ***** válasza:
0%
Én nem agyalok semmin mert úgy fogadom el a dolgokat ahogy vannak de a kérdésed saját magad és még sok kis pénzü ember érdekei ellen szólnak,nincs arra szükség hogy felhívjuk a figyelmet arra hogy van valami ami nem törvényes és azt a kiskaput is bezárják elöttünk amit kényszerből a torrentezéssel élvezhetünk.Jó hogy nem a rendőrségen teszed fel ezt a kérdést.
2013. júl. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!