Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ismernek olyan internetszolgál...

Petróczi Balázs kérdése:

Ismernek olyan internetszolgáltatót Magyarországon, amelyik az email fiókra érkezett üzeneteket spamre, vírusra és trójaira szűri?

Figyelt kérdés

Komoly gondjaim akadtam a DATANET-nél a szolgáltatással, és ezzel kapcsolatban kérek tanácsot. Hackerek kezdtek el mindenféle vírusokat tartalmazó csatolmánnyal rendelkező emaileket küldözgetni a postafiókomra, melyeket a gépemre telepített tűzfal és a vírusirtó folyton kijelzett. A hacker vagy máshol feltört postafiókot használ az ilyen levél küldésére, vagy a régi módon először küld egy hamis datanetes címre egy emailt, majd pedig amikor a datanet szervere azt kézbesíthetetlenként visszaküldi neki, átírja a levél törzsét egy figyelmeztető üzenetre, hogy a postafiókomról tömegesen küldenek spamet, és a tennivalókat megtalálom a csatolmányban, aztán az így machinált küldeményt juttatja el hozzám, hogy úgy nézzen ki a datanettől írnak Nekem. Naná, hogy nem nyitok meg semmit ilyesmit, de azért ennek a spam küldésnek a végére akartam járni, mert mi van ha tényleg megszerezték a hozzáférési adataimat? Tehát felvettem a kapcsolatot a technikai személyzettel a megadott email címen és próbáltam megoldani a következőket:


1.) adjanak egy listát az elmúlt két -három héten Tőlem kiment emailekről

2.) miért nem szűrik spamre, vírusra és trójaira a bejövő email attachmenteket mint a yahoo-nál, ha már egyszer előfizetési díjért veszem igénybe a szolgáltatást, míg a yahoo-nál ez ingyen is automatikusan működik?

3.) mit akarnak tenni ez ügyben (külföldi szerver letiltása, nyomozás a fejlécek alapján, az előbb vázolt "visszapattintott" emailek továbbküldésének a tiltása stb ), illetve Nekem mit javasolnak tenni (jelszó változtatás stb)


Levélben ezekből egyikre sem válaszoltak, hanem arra biztattak, hogy továbbítsam az ilyen vírusos emaileket a support címükre. Így is tettem, de semmi válasz.

Ma bementem hivatalos panaszt benyújtani az ügyfélszolgálatukra, de ott a kislány láthatólag csak az előfizetések adminisztrálására volt felkészítve, válaszolni érdemben semmire sem tudott, és senkit sem tudott ez ügyben elérni..

Ami betett: Kaptam a technikai személyzettől egy totálisan nem a tárgyra reagáló levelet, amiben a felsorolt három pontra megint csak egyáltalán nem reagáltak.


2009. okt. 9. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Regisztrálj egy Gmail fiókot

[link]

Ingyenes, magyar nyelvü, 7GB tárhely, spam szűrö és ha szolgáltatót váltasz esetleg, az email címed megmarad.

2009. okt. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

további info:

[link]

2009. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem használom a szolgáltató postafiókját, hasonló okokból. Van Gmail-es postafiókom, webesen és levelező klinesből is elérhető (Thunderbirdet használok). A webesen minden beállítható, megbízható, spamszűrő is van. Jelenleg ez a legjobb.
2009. okt. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha Mozilla Firefox a böngésződ, akkor töltsd le és telepitsd a Mozilla Thunderbirdet. Ehhez is vannak már jó kiegészítők.
2009. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Világméretű botrány van:

[link]

2009. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van, csak frissen jöttem a DATANET ügyfélszolgálattól, és elkapott az indulat, mert 95%-ban az interneten keresztül kerülök kapcsolatba cégekkel, és a legtöbbször nagyon profi kiszolgálással találkozom. Túl hozzászoktam a jóhoz, vagy elszoktam a gagyi magyar rögvalóságtól!


Ez itt a dícséret helye: amazon.com, sitepoint,illuminate, yahoo stb, mindíg inkább kifizetik a postaköltséget, ingyen letölthetek egy-egy értékes ebook-ot, illetve ha esetleg megkerestem őket, akkor iszonyú profin kezelik a nyilvántartást (hibajegy, válasz emailek automatikus feldolgozása stb), és MINDÍG 24-órán belül válaszoltak.

Egyébként, természetesen kizárólag Firebirdet, Firefoxot, meg professzionális tűzfalat és vírusirtót használok, csak azért idegesít a dolog a spamekkel..

Befejezésül: Az egyik hackertől jött email egy feltört név@ericson.com fiókról jött. Pont az ilyen DATANET féle társaságok miatt,terjedhetnek ilyen szabadon a vírusok. Ha a csatolmányokat alapból szűrnék, egy fokkal védettebbek lennénk. Addig, ha valaki Tőlem kap emailt, ne nyissa meg :)(.

2009. okt. 10. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!