Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan érhetném el hálózaton...

Hogyan érhetném el hálózaton a gépet és a nyomtatót?

Figyelt kérdés

Adott egy t-homeos net mellé kapott Cisco epc3925 router.

gyenge wifi teljesítménye miatt meghosszabítottuk egy TP-Link tl-wr841nd Routerrel.

a Cisco elérési címe 192.168.0.1

a TP-linké 192.168.1.1

e szerint osztja ki a dhcp az íp címeket is.

192.168.0.1x

192.168.1.1xx

legtöbben a tp-linket használjuk de az apám gépe a ciscon van ugyanúgy a nyomtató is az ő gépére van kötve a két router között pedig van vagy 15méter különbség.

próbáltam a cisco dhcpjét állítani hogy 192.168.0.129-el fejezze be az ip címek osztását a tp-link meg 192.168.0.130-al kezdje de nem engedte mert mindenféleképpen 192.168.1.xxx nke kell legyen

Static ip-t nem akarok mert itt mindenki analfabéte számítógépekhez. (én is)

a gépeknek ugyanígy kell maradniuk máshova nem lehet őket dugdosni

valami tipp?


2013. máj. 31. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Jelenleg az a probléma, hogy két külön alhálózatod van.


A megoldás egyszerű: kapcsold ki a DHCP-t valamelyik routeren és tedd egy alhálózatra őket.

Tehát pl. marad a Cisco, mint router 192.168.0.1 címmel és ebből a tartományból fog IP-t osztani. Azt a kábelt, ami a Cisco és a TP-Link között van, nem a TP-Link WAN, hanem a LAN portjába dugod és kikapcsolod a TP-Linken a DHCP-t. Így simán switch üzemmódban fog üzemelni és az összes gép a Cisco-tól kapja az IP-t.

A cégnél nekünk 3 router is üzemel így gond nélkül.

2013. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

így így.

Sikerült megoldanom. Köszönöm!

Volt egy kis probléma azzal hogy a tp-link beállításait is el tudjam érni

Statikusra kellet állítanom az ip-t: 192.168.1.10 re

így elértem a 192.168.1.1 et

annak pedig megváltoztattam az ip címét 192.168.0.20-ra

így azon a címen elérem a be tudok állítani mindent és a nyomtatót is remekül elérem.

Köszönöm mégegyszer

2013. máj. 31. 23:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!