Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az hogy az internet...

Miért van az hogy az internet szolgáltatók úgy reklámozzák az internetet hogy mondjuk 20mb-os, de a letöltési sebessége max 1,8 mbps? Mi akkor a 20 mb?

Figyelt kérdés
Volt egy 5 mb-os netünk és 600kbps-el töltöttem le. Most van egy 20 b-os és 1.8 mb-al. Ráadásul a speedtest.net honlapján lévő sebességmérő sosem mutat akkora értéket mint amekkorát a szolgáltató mond .

2013. máj. 29. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Figyelj oda jobban a mértékegységekre! A 20 Mbps az 2,5 MB/s (első: megabit, második megabájt)

Azért így reklámozzák, mert az az elérhető maximális sebesség, ami elérhető számodra. Ehhez az kell, hogy meglegyen a megfelelő vonalad, és a hálózat se legyen terhelt.

Hogy neked az 2,5 MB/s helyett csak 1,8 MB/s-ed van, az kb az így jártál kategória. Valószínűleg ez az érték magasabb, mint a garantált sebesség, így reklamálni nem tudsz.

Miért így reklámozzák: mert így sokkal egységesebben hasonlíthatók össze a szolgáltatások, azonkívül így nem kell 4 óra hosszú reklám, mire minden utcát, házat, lakást felsorolnak, hogy ott mennyi az épp elérhető netsebesség.

2013. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen, én azt hittem hogy ugyanúgy bájt mind a kettő
2013. máj. 30. 20:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Valamint az 5Mbps = 640 kilobyte (KB) másodpercenként.

Megabit = Mb, Megabyte = MB, kilobit = Kb vagy kb, kilobyte = KB vagy kB


Átváltás bitről byte-ra: elosztod a bites értéket 8-cal. Például: 20Mb / 8 = 2,5MB ; 5Mb / 8 = 0,625MB (*1024 = 640KB)

2013. máj. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!