Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Torrentben mi értelme a...

Torrentben mi értelme a feldarabolásnak?

Figyelt kérdés

Eddig mindig TPB-ről szoktam leszedni a sorozatepizódokat, de ott mindig az volt, hogy alig jöttek lefele (nem azért mert lassú a net, hanem a seeder/leecher arány rossz a kezdetekkor, most pl egy epizódnál ez 105/2402).

Úgyhogy áttértem a TorrentShack-ra, ahol ugyanazokat tudom letölteni csak full sávszéllel, viszont itt meg minden epizód 47 megás darabokra van szétszedve. Ennek mi értelme van? A torrentnek nem épp az a lényege, hogy ne kelljen darabolgatni?


2013. máj. 17. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennek van egy pár oka:

-Először is: biztosítja azt, hogy ha egy külön fájlt megtalálnak valahol egy gépen, ( már nem az egész mappát), az még nem bizonyítja azt, hogy valóban azt tartalmazza, ami a neve. Ezzel a licenszet meg lehet "kerülni". Ugyanis addig mig az utolsó fájl le nem töltődött, addig nincs bizonyítási ereje a szétcsomagolt fájl egy darabjának.

Ezzel szemben ha egészben szednek le egy fájl, annak már az első néhány bitje( a CRC checksumja) tartalmaz olyan információkat, amiből meg lehet mondani, hogy igen ez a fájl pl. a windows 8 része.

Ennek nem itt MO-n van jelentősége hanem inkább amerikában, ahol a userekhez is kimennek esetlegesen.


A torrentnek meg nincs lényege ez nem más mint egy udp protokollt használó, alkazamásszinten úgynevezett bitorrent protokollt alkalmazó hálózat, ami erőszeretettel használnak illegális fájlcseréhez, bár legalálisan is használják.

Ennyi, az már, hogy fájl milyen formátumban van fennt a szerón, az tökmind1.

2013. máj. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Ezt én se értettem soha.

Elindítom, lejön, nyitom meg és ott van 15 giga szétdarabolva.

Persze illesszem össze, aztán ugye le se törölhetem, mert seedelni kell, szal a 15 gigából lett 30gb.

2013. máj. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 csacsi2 ***** válasza:

Általában azért darabolják mert felteszik fájlmegosztókra is (vagy épp onnan szerezték) és ott van mérethatár.

előnye, hogy lemezre íráskor nem egy nagy fájl kerül a gépre, hanem több kicsi, így nem töredezik a merevlemez, ami lassítja az olvasást ezáltal a feltöltési sebességet, ami szorosan összefügg a te letöltési sebességeddel!

Amúgy meg teljesen mindegy nem? Nem töltheted le egy videó felét, ha félig akarod megnézni nem?!

2013. máj. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értettem soha, de ez most is így marad, azt hiszem. Soha nem olvastam erről meggyőző magyarázatot, általában azt írják, hogy ilyen a release szabály és kész. Mintha ez is bármit megmagyarázna. Amiket itt olvastam, az sem indokolja.

Például, Amerikában? Magyar oldalakon, magyar szinkronos filmek is vannak így. Licence megkerülés, vagy mi. Ha meg akarom nézni, ha használni akarom, úgyis kibontom.

Lemeztöredezettség? Eleve szétdarabolom, hogy ne darabolódjon szét? Nem értem. Durva egy töredezettség már az, ami a letöltési-feltöltési sebességet is befolyásolja. Esetleg ha van vagy 100Mb-esnél nagyobb feltöltési sebessége, talán akkor már.

"Amúgy meg teljesen mindegy nem?" Nem. A 2. válaszban leírtak miatt.

De ha tényleg lenne valós indok a darabolásra, akkor nem lenne ez sem gond, így kell lennie és kész, de lássuk be nem tudunk valós indokról.

2013. máj. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 csacsi2 ***** válasza:

A lemeztöredezettség nem azonos a fájlok darabszámásval! Nagy méretü fájlok jobban töredeznek. mivel ha nem fér el éppen az írt részen akkor máshova helyezi az adott darabot így a fej össze vissza ugrál! Kis méretü fájlok egy adott területen jobban rendezhetőek! A lemez töredezettsége az egyik leglassítóbb tényező! Nem hiszed olvass utána (NTFS fájlrendszer)!


A másik meg hogy szerintetek csak torrent létezik? A fájlmegosztók sokkal több tartalmat biztosítanak, függetlenül attól, hogy a seed éppen nem kapcsolta be a gépét és nem elérhető, a fájlmegosztó egyenletesen megtalálahtó, letölthető, míg nem törlik, de a torrenteken sincsen seed ,akkor az sem él!

A legtöbb jó "anyag" nem megtalálható http-s kereséssel egy torrent oldalakra csak azután kerül fel, hogy valaki megosztásba tette a fájlját (gépen tárolt adat, nyilvános szerver nélkül).

Torrent nagy előnye, hogy könnyen rá lehet találni egy fájlra, míg egyéb fájlmegosztásokon pl.: ed2k nem lehet tudni mit tölt le az ember, de ha rátalál valamire ami google-san nem megtalálható és feltölti egy oldalra, tuti biztos sok letöltője lesz! Az emule -nak nagy előnye hogy szabályok nélküli ellenőrizetlen tartalmakat tud az ember megosztani másokkal anélkül hogy bárki is törölné, mint torrenteknél és fájlmegosztókon!

Szóval fontos a töredezettség és a fájlmegosztók miatt is darabolják.

2013. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lemeztöredezettség: Nem tudom, én évek óta szedem le a 2-3 gigás egybe-filmeket, és egyáltalán nem töredezett a lemez.


Fájlmegosztók: Engem nem érdekel, hogy fájlmegosztókon fájlméret határ van megadva, de torrenten nincs! Fogja magát a kedves feltöltő, csomagolja ki, és állítsa úgy seedbe. Talán akkor lenne csak ennek értelme, ha a fájlmegosztókról leszedném valaminek a felét, 20db 47 megás csomagot, torrentről a másik huszat, és úgy tenném össze, de ennek nincs semmi értelme.


Szóval még mindig nem értem értelmét, csak plusz munka kicsomagolni, és plusz helyet foglal, ha még seedelni kell. Nem beszélve a streamelésről, amit már bármelyik torrenttel meg lehet csinálni, persze ha nem lenne százfelé szedve!

2013. máj. 17. 10:43
 7/9 csacsi2 ***** válasza:

"egyáltalán nem töredezett a lemez"

Csak az töredezik ami használatban van, amúgy meg vannak automatikus töredezettségmentesítők amik beavatkozás nélkül megcsinálják, ill a diskeeper intelliwrithe -ja ami eleve úgy írja meg a lemezt. (diskeeper fejlesztette a win7 töredezettségmentesítőjét)Minél nagyobb a szabad hely annál kevésbé töredezik és nem mindenkinek van TB -os sz.gépe...


"plusz helyet foglal"

Miért foglana plusz helyet? Tömörítve van feldarabolva, kevesebb helyet foglal mint kicsomagolva.


" Engem nem érdekel, hogy fájlmegosztókon fájlméret határ van megadva"

Nem csak TE vagy a földön...


"feltöltő, csomagolja ki, és állítsa úgy seedbe"

Felesleges plusz munka, több helyet foglal a gépen, így a letöltés is kissebb méretü és nem tart semmibe egy jobbklikk kicsomagolás...

A másik fele, hogy a fájlok tartalmaznak egy info fájt ami tartalmazza a release -t ami írott, vagy íratlan szabály, hogy nem változtatjuk meg, ez az "eredetiségi bizonyítvány" és nem fosztja meg a szerzőjét a "jogaitól".

Ez oldalanként változik.


"fájlmegosztókról leszedném valaminek a felét"

Már jártam így mert nem volt seed...


"streamelés"

Most vagy letöltöd , vagy megnézed..

2013. máj. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Sok dolgot megtudtunk, csak azt nem, amiről a kérdés szólt, de nem is számítottam rá. Szerintem a kutyát sem érdekli, hogy "eredetirilíz" vagy "nemeredetirilíz", lényeg, hogy jó legyen. Torrent feltöltésnél fel lehetne tüntetni a készítőt, meg hogy ugyanaz, csak ki lett csomagolva. Szerintem egy letöltő sem panaszkodna, hogy neki bizony az a jófajta darabolt kellene inkább.

A többlet hely különben úgy értendő, hogy a letöltött darabokat meg kell tartani a seed miatt, ha pedig használni akarom, akkor ki kell bontani, így dupla helyet foglal, feleslegesen.


Szóval, ha jól értem, akkor a darabolásnak más terjesztési formánál van értelme és az onnan letöltött anyagot teszik fel változtatás nélkül torrentre. Tehát a feltöltő megspórolja így a kicsomagolást, ettől eltekintve a dolognak nincs értelme.

2013. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az egészhez így utólag csak annyi hozzászólásom lenne, hogy érdekes módon Magyarország legnagyobb (de nemzetközileg sem elhanyagolható) oldalán konrétan TILTOTT a darabolás. Ahogy hallottam, más neves oldalakon is ez a helyzet. Erről ennyit, ők is tudják hogy nincs értelme.
2013. aug. 14. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!