Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UTorrentet használok 64 bites...

UTorrentet használok 64 bites win7 alatt. Be van tallózva kb 10 torrent. Packetloss van egy idő után. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

uTorrentet használok 64 bites win7 alatt. Be van tallózva kb 10 torrent. Packetloss van egy idő után.


Elkezd seedelni 1-2-3 MB/s-el és egyből packetloss van, nem böngészni nem tudok.


XP-vel is volt ilyen, de megnéztem másik uTorrent verzióval és jó lett.


TP link 1043d routerem van. Ez előtt xp-vel ha seedeltem 5MB/s-el simán tudtam neten játszani és nem nőtt a pingem.


Mi lehet a baj?



2013. máj. 14. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:

UTP kábel, vagy csatlakozás?

esetleg a lan port vagy a router haldoklik?

Esetleg sokan használják a szolgáltató netjét?

Másik eszköz nem használja a netet?

2013. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csacsi2 ***** válasza:
2013. máj. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

> de megnéztem másik uTorrent verzióval és jó lett.

Akkor használd azzal.

Az újabb 3.x verziók nagyon bugosak, néha elég hülye hibákat képesek produkálni...

Én személy szerint a 2.2-es verziót javasolnám.

2013. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Xp-n működött másik verzióval.


Ez egy teljesen új gép, friss rendszerrel.


Ez lan szolgáltató, nem amiatt lossol. Ha kilépek utorrentből, akkor minden normális. Biztos, hogy nem szolgáltató oldali túlterheltség, mert torrent mellett hiába lossol, a ping 1-2 ms.


A feltöltési szálakat csökkentettem, hiába.


A router új. Mindenhol működik, csak torrentnél lossol. Előző gép alaplaja szállt el, előtte minden működött. (1-2 hete).

2013. máj. 14. 19:47
 5/8 csacsi2 ***** válasza:

A pingelésnél a válaszidő (ping 1-2 ms.)gyanusan kevés és nem is az a lényeg, hanem ha túl nagy csomagokat küld (MTU méret) akkor elveszik és újra lewtölti.

Itt ellenőrizd

[link]

0% packet loss -nak kell lennie ,vagy cmd -ban pingeld be.

[link]


a tűzfalon ha nem engeded ki azaz passzív vagy az is okozhat magas ping értéket.

Ellenőrizd az UT sebességkalauzban hogy nyitva van -e a port a kliens számára!

[link]


A beállításokban (általános) nem árt kijelölni a Állományok előre lefoglalása!

2013. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A pingtest.net pontatlan. cmd-ben pingelek.

1-2 ms belföldre a pingem. Ez egy lan szolgáltató, de nem is ez a lényeg.


~ Ha nem fut a torrent, akkor nincs packetloss. Külföldi ip / belföldi ip, teljesen mindegy. Tökéletes.


~ pingtest.net pontatlan, java sincs fent, hogy a packetloss-t meg tudja mérni. Mindig cmd-ből pingelek. bix.hu-t.


Válasz 193.239.149.1: bájt=32 idő=2 ms TTL=59

Válasz 193.239.149.1: bájt=32 idő=2 ms TTL=59

Válasz 193.239.149.1: bájt=32 idő=1 ms TTL=59

Válasz 193.239.149.1: bájt=32 idő=2 ms TTL=59

Válasz 193.239.149.1: bájt=32 idő=1 ms TTL=59

Válasz 193.239.149.1: bájt=32 idő=2 ms TTL=59


A kalauzt lefuttattam, nyitva van a port, ezzel kezdek mindig router firmware update után. A torrent oldalak is aktívnak látnak.


Azt tapasztaltam, hogy ha elindítom az utorrentet, akkor is lossol, ha pl csak 300k-val töltök, de ezt is csak egy idő után, pl 10-15 perc.

2013. máj. 14. 21:06
 7/8 csacsi2 ***** válasza:

Akkor nem tudom...

Valami a Qos csomagütemezésnél lesz.

(Felügyeleti Sablonok -> Hálózat -> Qos csomagütemező )

Csoportházirendben állítsd át a Foglalható sávszélesség -et és az Időzítési egységet 0 -ra!

vagy próbáld más értékkel esetleg használj más verzióju klienst.

2013. máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elkezdtem feltenni randomra a különböző verziókat. Egyikkel jó lett. Úgy, hogy közben semmilyen hálózati beállításon nem változtattam. Vicc az egész...
2013. júl. 12. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!