Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassítja az internetet...

Miért lassítja az internetet a Router? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
TL-WR340GD -es Routerem van és valamiért nagyon lassítja a netet ha Wifivel használom. Eddig mindíg wifin voltam és átlagban 15-20Mbps es sebességgel töltött le. Ma kikapcsoltam a wifit a laptopomon és megpróbáltam kábellel hátha gyorsabb lett és most kb 50Mbps a letöltés. Több mint 2x es sebesség növekedés viszont ha visszaállok Wifire ismét belassul. Aki tud valami tippet hogy mit csináljak vele a javulás érdekében az kérem segítsen.

2013. máj. 6. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel vezetéknélküli kapcsolat ezért kisebb azadatforgalom. Kábelen minden gyorsabb, ez így van kb a mobilinternettel is, az is lassabb mint a kábeles.
2013. máj. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Manapság már nem feltétlenül!

Egy 7 megabites mobilnet, vezeték ide vagy oda, gyorsabb lesz mint egy kábeles 5 megabites előfizetés. :)


Itt inkább a kapcsolat jelerősségével lesz a gond, vagy zavarja valami stb... A wifi viszonylag "érzékeny" szerkezet.

2013. máj. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tessék megnézni,hogy mit mond a kapcsolat a tulajdonságoknál... a router csak G-s szinten tud menni (54Mbit/s = 54Mb/s * 1Mb/8MB = 6.75MB/s, de erre még jön a wifi keret + csomagvesztés, keretezés stb., így a jellemző sebesség 19MBit/s körül van [ [link] ha tud N-t a laptop, akkor buksisimit annak, aki a routert választotta, lehet dilemmázni, hogy paraszt wifizel és veszel 500FT-ért 10M LAN kábelt, vagy 5000-ért egy alsókategóriás N-es routert (használtan már cisco-linksyseket is lehet ennyiért szerezni)
2013. máj. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!