Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretném a netemet megosztani...

Farkas Gyula Tibor kérdése:

Szeretném a netemet megosztani a tőlem légvonalban 4km-re lévő munkahelyemen néhány MAC címre! Ha veszek 2 ACCESS POINTot egyet itthonra adónak és egyet a munkahelyemre vevőnek - ami felerősíti és újra osztja a jelet, akkor működhet?

Figyelt kérdés

[link]


ezt az access pointot néztem ki


illetve ha nem elég erős a jel akkor


[link]


ezt az antennát


Esetleg van jobb ötlet?



2013. ápr. 24. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Net bekötése a munkahelyre? Mobilnet? Tiszta a rálátás?
2013. ápr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt wifis netem, amit a 800 méterre lévő toronyról lőttek át, irányított antennával, tiszta rálátással. Ha fújt a szél, már szakadozott, esőben meg kb. használhatatlan volt. Vegyél inkább mobilnetet.
2013. ápr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

mi sajnos le vagyunk tiltva a céges netről, de benti szabadidő eltöltéséhez a laptopokhoz kellene a korlátlan net a mobilnet kiváltására


a rálátás nem tiszta a légvonalba esik 1-2 társasház

2013. ápr. 24. 17:22
 4/8 anonim ***** válasza:
4 km-re ,ez nem fog működni
2013. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


a gyári infó szerint 15km; nyilván ez abszolút ideális körülmények között értendő! de a 15nek a 4 töredéke!


+ van hozzá antenna!!


esetleg más megoldás????

2013. ápr. 24. 20:04
 6/8 anonim ***** válasza:

az acces pointokat megveheted , a hozzájuk való antenna viszont semmit sem ér, drága és gyenge , építsél 2 ilyet és nem lesz gondod :

[link]

2013. ápr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még kábellel is több esélyed van, mint wifivel. A wifi jel már egy falon keresztül is felére gyengül, képzeld el mi lesz vele társasházakon keresztül. Esélytelen a dolog. Keress valakit aki a munkahelyed közvetlen közelében lakik és hajlandó megosztani a netjét.
2013. ápr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Még kábellel is több esélyed van, mint wifivel. A wifi jel már egy falon keresztül is felére gyengül, képzeld el mi lesz vele társasházakon keresztül. Esélytelen a dolog. Keress valakit aki a munkahelyed közvetlen közelében lakik és hajlandó megosztani a netjét.


Én vagyok a legközelebbi aki hajlandó...


------------


Nekem volt wifis netem, amit a 800 méterre lévő toronyról lőttek át, irányított antennával, tiszta rálátással. Ha fújt a szél, már szakadozott, esőben meg kb. használhatatlan volt. Vegyél inkább mobilnetet.


itt mivel kaptad a jelet?

én ezért gondolkodok 2 APn + a vevő APhoz egy router kell ami újra osztja a netet!

2013. ápr. 25. 07:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!