Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Amikor a Windows 7 megkérdezi,...

Amikor a Windows 7 megkérdezi, hogy Otthoni, Munkahelyi vagy Nyilvános-e a hálózat, és valamit választok, akkor az mit jelent, mit befolyásolok ezzel?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 12. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
semmitsem jelent de otthonit válaszd, hogy mért azt nem tudom megmondani de én pl ezt ki x-elem
2013. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát első csak azért mert nem tudod mi ez és ezt választod, ez tök jó tanács...


A Windows írja, hogy hol és miért érdemes az egyes profilokat választani.

A különböző hálózati megosztásos beállításokat az egyes profilok másképpen kezelik.

Pl, ha egy nyilvános wifin az Otthoni-t választod, akkor a gépedet látni fogják a hálózaton, sőt a megosztott dolgaidhoz vígan BÁRKI hozzá fog tudni férni, ami nem túl jó.

2013. ápr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Miért? Egyáltalán hogy láthat be valaki a gépembe az internet miatt? És ez miért lenne otthon alapbeállítás? azért mert otthon vagyok ne törjön be se az anyám se a barátnőm se a vendégem a gépemre.
2013. ápr. 12. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Betörni a gépedbe és a hálózaton megosztott fájlok megnézése közel sem ugyan az. Betörni a gépbe akkor is belehet ha le van tiltva a fájlok megosztása ( Azaz a Nyilvános hálózat van beállítva ). Ha az otthonira mész akkor is csak az általad megosztott fájlokat tudják megnézni és a szupertitkos fényképeidet nem.
2013. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez igaz, de az igazsághoz azért hozzá tartozik, hogy egy hálózati megosztásból sokkal könnyebb "tovább" lépni és magasabb szintű hozzáférést szerezni, mint egy teljesen kívülálló helyzetéből.


Vagyis: sokkal több a már létező exploit és a támadható felület.

2013. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!