Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan hozhatok létre működő...

Hogyan hozhatok létre működő fájlmegosztásra alkalmas otthoni hálózatot két windows XP-s laptop között?

Figyelt kérdés
A google már megvolt, nem azzal kezdtem, hogy írok. Szóval két gép van, egy laptop meg egy notebook, mindkettőn winXP. Routerem nincs, közvetlenül kötöm össze őket egy Ethernet kábellel. A célom az, hogy elérjék egymás megosztott meghajtóit/mappáit/fájljait. Egyszer már sikerült, akkor azt a tanácsot kaptam, hogy adjak mindkettőnek fix IP címet, aztán a sajátgépen jobb gomb, majd hálózati meghajtó csatlakoztatása és az elérési út (pl.: \\192.168.0.1\Megosztott_mappa) Na ez most egyáltalán nem jön be és nem tudom, miért. AVG vírusirtóm van, így annak a tűzfala megy, nem a windows-os. Nem tudom, hogy ez számít-e, mert már azt is kipróbáltam, hogy teljesen kikapcsolom a tűzfalat mindkát gépen, de ez sem segített. Tudom, hogy ez sokaknak nem kihívás, de én örülnék, ha egy ilyen ember segítene nekem abban, hogy ezt megvalósítsam.

2013. febr. 25. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A másik gépnek a 192.168.0.1-es IP címet adtad? A megosztott mappa neve "Megosztott_mappa"?

Én FTP szervert szoktam indítani az egyik gépen (FileZilla FTP Server) és azzal kötöm össze őket (ez tudom, hogy működik). Persze ettől függetlenül jól beállítva mennie kellene az általad írt módszernek is jó beállítások esetén.

2013. febr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Öm... Bocsánat, de ezzel most nem vagyok sokkal előrébb. Hogy tudom megoldani? Mi lehet probléma? A kapcsolat létrejön, de nem férek hozzá a megosztott tartalomhoz.
2013. febr. 26. 07:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy a kapcsolat létrejött?

A gépek azonos IP tartományban vannak?

2013. febr. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Onnan, hogy a tálcán a jobb alsó sarokban kiválasztom az ominózus hálózati kapcsolatot és ha megnyitom, ott azt látom, hogy a kapcsolat létrejött, 100 Mb/s sebesség, stb...
2013. febr. 26. 07:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Az azt jelenti, hogy bedugtál egy kábelt, aminek a másik végén egy 100 MB/s-es kapcsolatra alkalmas gép van. Ennyi.

Ha nem egyeznek az IP tartományok, akkor nem nagyon fog menni a dolog.

2013. febr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocs, akkor nem a kérdésre válaszoltam. A két IP cím az 192.168.0.1 és a 192.168.0.4
2013. febr. 26. 07:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!