Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 20 mbps letöltési sebességre...

20 mbps letöltési sebességre vagyok előfizetve Thome-nál, de speedtest. Net szerint csak 13 mega a letöltés. Mitől van ez? Tudok valami tenni? Köszönöm

Figyelt kérdés
[link]

2013. ápr. 11. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából jóval nagyobb sebességed kapsz, mint ami járna.
2013. ápr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van. Előfizettél egy 20 megabites netre és most épp 104 megabitet mutat a mérésed. Inkább örülj, mivel a speedtess megabájtban írja a sebességed, ami a megabitnek a nyolcszorosa...
2013. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fehersrac nem tudom mi a f*szról beszél, egyrészt én ezen a speedtest képen 13.75 Mbit/s-t látok, másrészt a speedtest megabit per secundumban (Mbit/s) mér, nem pedig megabyte per secundum-ban (MByte/s). Szóval a kérdező valóban 13megaBIT-et kap, 20 helyett.


> 20 mbps letöltési sebességre vagyok előfizetve Thome-nál

Tévedés. A 20Mbit/s a KÍNÁLT sávszélesség. Te nem a kínált sávszélességre vagy előfizetve, hanem a GARANTÁLT sávszélességre. A 20Mbit/s csomag garantált sávszélessége mind Optinet, mind Kábelnet, mind DSL esetén 10/0.5 Mbit/s.

Tehát a garantált sávszélesség, amit a szerződés szerint meg kell hogy kapj, bőven megvan.

2013. ápr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
...Most nézem, hogy a sebességméréshez egy pozsonyi szervert használtál. Belföldi szerverrel mérj!
2013. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Obsidian és fehérsrac tényleg hülye a témához XD

Ahogy látom adsl interneted van és a helyi központ automata rendszere leszabályozta az sávszélességed, mert gyakran megszakadt a kapcsolat, de szerintem csak naponta ki-be húzogattad a modem-ed ami nagy hülyeség volt... Ezt csak úgy tudod megcsinálni, ha felhívod a thome-ot és küldenek ki egy szakembert aki megcsinálja, ha csak telefonon intézik és távolról csinálják nem lesz semmi javulás! Ha tévedek, akkor meg túl messze vagy a központtól(általában posta körül vannak) 4-5 km-re lehetsz tőle, de akkor általában nem engednek 20as csomagot rendelni.

2013. júl. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Obsidian és fehérsrac tényleg hülye a témához"


Nem hülye csak 10 óra munka után este már fáradt.

Jogos, az valóban 13 megabit/sec, ezért még nem kell hülyézni, mert azt csak a hülyék szoktak...


A 20-ra vagy előfizetve akkor azt nézd meg, hogy mennyi a GARANTÁLT sebességed, mert az biztos, hogy nem 20, hanem jóval kevesebb, mondjuk 10 vagy 4 és akkor a 13 magebit több, mint elég...

2013. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!