Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért csak max 1.2 MB/s-el...

Imotep1526 kérdése:

Miért csak max 1.2 MB/s-el tölt a torrent kliensem 15 megabites nettel, miközben az online sebességmérőkön megvan a kellő sebesség?

Figyelt kérdés
Nincs lekorlátozva a szolgáltató által sem, a gépemen sincs semmi adatforgalmat irányító program, a torrent kliensben sem lett megadva semmilyen letöltési korlát, van a routeren port nyitva, zöld pipával jelezi ezt a kliens(uTorrent). Nagyon sok feltöltő van így az sem lehet az oka. SpeedTest-net-en és más net sebességmérő oldalon is megvan a 15 megabit, de a torrentkliens csak ennyivel küldi. Elvileg 15ös nettel 1.875 MB/s lenne a max sebesség. Ez nemsokkal több mint a fele annak.

2012. dec. 1. 14:58
1 2
 1/18 Komplikato ***** válasza:
100%
Talán mert akikről töltesz, azoknak feléd összesen ennyi a kimenője?
2012. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Akkor felém bárkinek/mindenkinek az egész országban csak ennyi a kimenője igaz?

Talán ez egy világméretű szabályozás, tiltólistán vagyok és függetlenül aktív torrentek számától és azokat megosztó emberektől összesen max 1.2 MB/s-el jöhet felém az adat... Közi! Ezzel a kérdés megválaszolva...


Mégis további ötletek??

2012. dec. 1. 15:24
 3/18 A kérdező kommentje:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. dec. 1. 15:25
 4/18 anonim ***** válasza:
az egy dolog, hogy elvileg, 1,8 mega, ha nem seedelik elegen akkor jó, hogy nem tölti maxon. képzeld el nekem van amikor egy régebbi torrentet, jó ha 100kb-al tölt.
2012. dec. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen ezt is tudom, de olyan torrenteknél is ennyi a max, ahol több ezer aktív seeder van. Azoknál azért illene kihasználni a max sávszélességet. AMi érdekes, hogy ameddig 5megás netem volt addig 370-el jött max, most köttettem 15öst és most meg 11-el jön kb. Ez a fura az egészben.
2012. dec. 1. 15:51
 6/18 Nadetényleg ***** válasza:
Alapvetően mértékegység keverés lehet az ok, 1,2MB/s az 9,6 mb/s, mert ugye a Megabájt és megabit között 8-as a szorzó.
2012. dec. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mert 1.2 MB/s az kb 15megabit/s átkell váltani mert az 1.2 az mega bájt a másik meg mega bit!
2012. dec. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem miért kell átváltani?A torrent kliens is ugyanazt a mértékegységet használja nem?Tehát ezért nem értem hogy jön ide a bit és a byte amikor a bit-et használják sebességmérésre
2012. dec. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
próbáltam matekozni a bitmatek.hu-n de az 1,1 meg 1,2 sehogy nem jön ki
2013. jan. 3. 20:42
 10/18 A kérdező kommentje:
Mert ha 15 megabit/s a netem akkor 1.875 megabájt/s-el kellene jönni.
2013. jan. 3. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!