Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miután újraindul a gép,...

Miután újraindul a gép, elmegy a net. Szoftver vagy hardver baja van?

Figyelt kérdés

Router-ünk van. A modem összekötve a routerrel, a router a géppel. A laptopban van wifi vevő, így az azon keresztül kapja a netet.


Elvileg nincs köze hozzá, de azt hiszem, hibás a videókártyám(Vezérlőpult -> Rendszer tulajdonságai 1.0 értékelést kap, míg mindig más 7-7,5 között van. Nem lehet, hogy elavult, gyári hibás inkább, márkája nVidia GeForce GTX 550 Ti.) Akkor jöttem rá, hogy valami nem jó, amikor játék közben néhányszor újraindult a gép.

Egy ideig még volt net újraindulás után is, aztán egyszer csak újraindult, mire elment a net. Ekkor mindent megpróbáltam, hálózat javítása, stb. és nem tudta azonosítani a hibát a Windows 7. A rendszervisszaállítás mellett döntöttem, ami meg is oldotta a problémát. Másnap, bekapcsolás után megint nem volt net, megcsináltam azt, mint előző nap, visszajött, másnap azt hiszem volt, és most azt sejtem, hogy a frissítések telepítésénél történik valami. Mindegy, a rendszervisszaállítás sokáig segített...volt automatikus pontom is,csináltam még előtte...

Most meg már az se ment...sőt semmi, próbáltam ki be dugni a kábelt, modemet, routert, újraindítani, kihúzni az áramból és visszadugni... >.<

A laptopon, amin persze még mindig tökéletes a net, töltöttem le drivert(Realtek...) hálózati kártyához, leszedtem az előzőt, feltelepítettem ezt és visszakaptam a netet. Ugyanaz pedig...

Valami nem volt jó, újraindítottam a gépet. Az új driverrel is egy sárga háromszöget kaptam felkiáltó jellel a közepén. (ha kihúzom a netet v nincs fent driver, piros X jelenik meg). Jó, akkor driver törlése, megvolt, újratelepítettem(ugyanazt!!!) és most megint jó a net, de szerintem csak addig, amíg újra nem indítom a gépet, vagy kikapcsolom este és holnap bekapcsolom. -.-"


Ilyenkor mi lehet a baj?

Windows 7 64-Bites OP rendszerem van(Home Premium), rajta avast vírusirtó. Eredetileg AVG volt, nem én raktam fel...folyton kijelezte, hogy ki van kapcsolva, meg amúgy sem szeretem az AVG-t, az egy dolog, hogy nem reagál, ha a program eltávolítására megyek, mert az avastot akarom megtartani. >.<


Tudom, sok probléma gyűlt itt össze... xD Már a videókártya driveren is elgondolkozom, hogy talán az a rossz, nem a kártya, pedig elvileg naprakész, csak épp erre is azt írta ki... :/ Mindegy, jelenleg a net fontosabb...olcsóbb megoldani, főleg ha csak szoftver baja van.


Köszönöm előre is a segítséget



2013. márc. 23. 15:07
 1/1 A kérdező kommentje:

Már megoldódott, le is írom a választ a kérdésre, ha valakinek adódna hasonló.


- Ez valami frissítés, újra kell rakni a Win 7-et és kikapcsolni a frissítéseket


- Vagy az eszközkezelőben megkeresni a kártyát és a Windows-sal töltetni le illesztőt. A régi illesztőt fent lehet/kell hagyni.

2013. márc. 24. 12:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!