Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez hogyan történhetett?...

Ez hogyan történhetett? (yahoo mail)

Figyelt kérdés

Pár éve csináltam egy yahoos mailt, igazából pár levelet küldtem onnan akkor, de nem azt használtam a levelezésre. Nem is volt megadva sehol, arra nem rendeltem hírlevelet, semmit, levéltovábbítás sem volt beállítva. Utána nem is érdekelt, a másikat használtam a napi levelezésre, de még nem töröltem azt a régit. Pár havonta belépek, semmi mozgás, utóbbi időben el is felejtettem.


Erre az előbb kaptam egy mailt a rendszeresen használt yahoos címemre erről a korábban létrehozottról. Subject: message. Megnyitottam, de csak egy link volt benne, bizonyára spam. Arra már nem kattintottam rá.


Azt az email címet senki nem ismerte (illetve egy ember akivel csak pár levélváltás volt évekkel ezelőtt, de azóta tárgytalan téma), belépni oda senki nem tud, már én sem vagyok biztos a jelszóban. Ez hogy a fenébe történhetett? Ha vírus, akkor az hogyan lehetett, hiszen hónapok óta be sem lépett senki oda?


2013. márc. 10. 00:22
 1/4 A kérdező kommentje:

Most néztem egy másik mail címemet (hotmail), az volt megadva mint alternative email cím.


Éjfélkor jött egy mail:


We detected a login attempt with valid password to your Yahoo! account from an unrecognized device on Sat, Mar 9, 2013 3:03 PM PST.


Location: United States (IP=68.5.174.50)


Note: The location is based on information from your Internet service or wireless carrier provider.


Was this you? If so, you can disregard the rest of this email.


If this wasn't you, please follow the links below to protect your Yahoo! account information from potential future account compromise:

....


Szóval mintha valaki belépett volna arra a mailcímre, csak azért, hogy küldjön a benne lévő címlistára egy spamot....

2013. márc. 10. 01:09
 2/4 anonim ***** válasza:
Gmail-es vagyok, mégis kaptam én is Yahoo spamot. Nincsenek ilyen Yahoo email-címes ismerőseim.
2013. márc. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De naív vagy, azt hiszed a spyware kifejezést viccből találták ki?

Azt hiszed hogy egy email cím amit csak ketten tudtok az titkos?

Akár a te gépeden, akár az ismerősödén lehet fertőzés.

2013. márc. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy titkos lenne, hanem egyszerűen nem volt használva és hónapok óta be sem léptem, sehol sem regisztráltam vele és az utolsó levelezés is évekkel ezelőtt volt. Ha a rendszeresen használt mailcímemről ment volna ki spam, arról amit szinte naponta használok, amit megadok a regisztrációkkor, ahová rendszeresen kapnám a leveleket és én is onnan küldök, akkor oké, értem, benyaltam egy ilyet.


Csak így fura volt, hogy pont erről a mailcímről ment ki spam.

2013. márc. 10. 14:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!