Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudnám azt megcsinálni,...

Hogy tudnám azt megcsinálni, hogy vezeték nélkül is tudjam az internetet használni és, hogy még router se kelljen hozzá?

Figyelt kérdés

Nem USB -s az internetünk hanem ilyen antennás,( vagy , hogy mondjam).

Router nélkül , ezt nem lehet valahogy megoldani ?



2013. márc. 9. 17:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Csak egy laptophoz kellene, enyhén magas ez nekem :D

honnan tudom hogy van e Wlan a gépen ?

2013. márc. 30. 21:07
 12/17 anonim ***** válasza:

Nos, a laptopokba kb. a 2003(ha jól emlékszem) után gyártottakban, alapfelszereltség, ez a Wireless Local Acess Network rövidítése, amit a köznyelvben WiFi-nek hívnak. Szóval ha Van WiFi a laptopodban benne, akkor jó, viszont én az elõzõ kèrdést arra èrtettem, hogy mire akarod használni a WiFi-t a lakáson belül (telefonnal/tablettel/laptoppal netezni) és hogy hány ilyen WiFi-s laptopod van, mert arról tudod megosztani WiFi-n amibe nyilván bele tudod dugni az Antennás rendszert és van benne Wlan(WiFi) adapter, mert az Antennásnetrõl nem tudod kõzvetlenül kinyomatni WiFi-re (szerintem). de ha küldesz egy típus számot utána nézek neked.


Leegyszerüsítve:

- Mivel akarod fogni az internetet (Azaz min akarsz vezetéknélkül internetezni)?

- Ha ez egy Laptop (amivel fogni akarod), akkor mennyi van? (mert akkor min. kettõ kell)

- Ha tudsz, küldj nekem egy típuszámot az antennás netrõl, hogy utána nézzek, az kitudja-e nyomatni neked a netet.

- az a lényeg, hogy adónak kell valamit heggesztenünk, ami kitolja a netet WiFi-re

2013. márc. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

:) Akkor.

- 1 laptopunk van (1db)

- ezzel szeretném fogni, (laptoppal)

- [link] ilyenbe van bedugva ugye 2 vezeték.(mint a képen)

a LAN : kábele jön a gépbe,

a POE : pedig megy fel a padlásra :P xD szóval gondolom valami antennába.

- a számát ennek olvassam le ?

Ha nem,,akkor hogy olvassam le az antennás net típusszámát ? ez hol található ?

2013. márc. 31. 13:35
 14/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm, most már mindent értek, nem fog menni, mert nincs ami küldje a jelet, mert az antennás internet nem azon a csatornán megy, mint a WiFi, szóval maximum egy routerrel vagy AP-vel lehet megoldani, amugy annak a tipusára voltam kiváncsi, amirõl a képet küldted. Sajnos a jelenlegi felszereltségeddel, router nélkül maximum a telefonoddal tudsz internetezni.
2013. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

:D Ez pech. Akkor majd beszerezek egy routert valamikor :)

NAGYON KÖSZÖNÖM EDDIGI SEGÍTSÉGED :D

Boldog Nyulat :D

2013. márc. 31. 14:40
 16/17 anonim ***** válasza:
Viszont kívánom, és nincs mit :), egy élmény volt segíteni neked :D
2013. ápr. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hhahaha :D ;) Köszi,
2013. ápr. 1. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!