Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a baja a routernek?

Mi a baja a routernek?

Figyelt kérdés
Vettünk 1 routert.A csomagban voldt a cd amiről mind1k gépre feltelepítettük. Eleinte működött de most az őrületbe kerget minket amiért nem felcsatlakozni a hálózatra.Volt olyan hogy én tudtam netezni a többiek nem és fordítva.És volt olyan h senki se tudott.Amikor egyedül netezek kínomban már kihuzom a routerből a Ethernet kábelt(asszem így hívják) és bedugom a sajátomba hogy tudjak netezni.Ilyenkor működik rendesen minden.Mi a baja a routernek ilyenkor?
2013. márc. 3. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán be kéne állítani úgy, hogy azt csinálja, amit szeretnél. A routernek 99% hogy semmi baja nincs, azon kívül, hogy magától nem tudja kitalálni, milyen konfigurációt szeretnél.
2013. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
Nem stabil a kapcsolat. Router pontos típusa?
2013. márc. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Az első egyébként jól mondja. A problémák nagy része abból adódik, hogy a felhasználónak zéró ismerete van a számítógépes hálózatokról.


Mellékelt példa: "voldt a cd amiről mind1k gépre feltelepítettük"


Miért kellene mindegyik gépre feltelepíteni? A CD tulajdonképp egy konfigurációs segédprogram, az ég világon nem módosít semmit a Windows -on nem telepít driver -t vagy ilyesmi. Tehát elég egyszer futtatni. A csatlakozás sikere ez után a számítógépek saját hálózati beállításain múlik.

A CD egyébként csak full kezdők miatt csinálja a gyártó. Az otthoni célra gyártott routereket ősidők óta webes felületen is be lehet állítani. Érdemes lenne neked is azzal próbálkoznod, így legalább megértenél pár dolgot a hálózatokról közben.

2013. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Talán egyszerűbb lenne elölről kezdeni az egészet. Indítsad újra a routert, kitörölve minden beállítást (legtöbb router visszaáll defaultra ha 10-15 mp-ig nyomva tartod a reset gombot). Ekkor lesz egy nyílt alap hálózat. Megtalál mindent magától jó eséllyel. Ha kell, a webes felületen állítsad be a net felhasználónevet/jelszót, állítsad a titkosítást WPA2-re, állíts be egy jelszót, és a többit hagyjad. Elég lesz átlagfelhasználásra. Minden eszközzel csatlakozni kell külön újfent.
2013. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ok
2013. márc. 3. 17:36
 6/6 A kérdező kommentje:

le reseteltem. majd összedugtam mindent.1 ideig szenvdetem vele majd egyszer csak működésbe lépett de nemtom meddig lesz jó.T-Home-s netünk van. 100mb/s-t ír ki.letöltési sebbeség max. 620kb/s.

modem:TL-WR740n

2013. márc. 3. 20:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!